Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:57

06:24 18:58

08:10 01:00

7°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1003 hPa
  • Wiatr WSW 13 km/h
28
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
66% normy
pm 10
39% normy
Jutro 5°C -3°C
Wtorek 2°C -3°C

Ulewne deszcze przez cały tydzień. IMGW wydał ostrzeżenie

Intensywne opady deszczu i temperatury w granicach 12-19 stopni Celsjusza - taka aura będzie nam towarzyszyć aż do przyszłego czwartku. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla kilku regionów Polski.

Jak alarmuje IMGW, ulewne deszcze stwarzają zagrożenie głównie na Śląsku. Dla tego regionu wydano trzeci (najwyższy) stopień ostrzeżenia. Oznacza on, że stan wody może przekroczyć stany alarmowe. Drugi stopień zagrożenia hydrologicznego wydano z kolei dla województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i warmińsko-mazurskiego. Stan wody na tych obszarach może przekroczyć progi ostrzegawcze. 

Pogoda przez najbliższe dni rzeczywiście nie dopisze. W czwartek (21 września) zachmurzenie duże i umiarkowane. Opady deszczu niemalże w całym kraju. Bezdeszczowa aura jedynie na krańcu północno-zachodnim. Temperatury od 12 stopni na południu do 18 w województwie kujawsko-pomorskim.

Reklama

W piątek kolejny deszczowy dzień, choć przewiduje się, że opady nieco stracą na sile. Na Podlasiu mogą się pojawić burze z piorunami. Na zachodnim krańcu Polski (lubuskie, dolnośląskie i opolskie) bez opadów, w pozostałej części kraju przelotne opady deszczu. Najzimniej na południu (13 stopni Celsjusza), najwyższa temperatura na zachodzie (17 stopni). 

W sobotę deszcz znowu będzie przybierał na sile. Dotyczy to województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Na pozostałym obszarze kraju mniej intensywne opady, jednak w żadnym z regionów nie obejdzie się bez deszczu. Termometry wskażą od 14 stopni Celsjusza na południu do 18 stopni w województwach: zachodniopomorskim i podlaskim.

Także w niedzielę aura nie zaskoczy nas pozytywnie. Pojawi się co prawda nieco więcej promieni słońca, ale deszczowa pogoda utrzyma się na przeważającym obszarze kraju. Bez deszczu jedynie na krańcach północnym i północno-zachodnim. Najniższe temperatury na Śląsku (14 stopni). W centrum i na północy 18-19 stopni.

Deszczowa aura utrzyma się aż do przyszłego tygodnia. Dopiero w czwartek (28 września) deszcz ustąpi miejsca promieniom słońca. Do tego czasu trzeba jednak zaopatrzyć się w parasole. 

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama