Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:05

07:23 15:26

14:19 01:23

-4°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -10°C
  • Ciśnienie 1028 hPa
  • Wiatr E 17 km/h
52
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
129% normy
pm 10
85% normy
Jutro 1°C -1°C
Niedziela 4°C 0°C

Ulewa w Warszawie. Zalane ulice, zamknięta stacja metra

W poniedziałek po południu (29 czerwca) nad Warszawą rozpętała się ulewa. Zalane są liczne ulice, w wielu miejscach nie działa sygnalizacja. Na ponad godzinę zamknięto stację metra Ratusz-Arsenał. Woda dostała się m.in. do pomieszczeń Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Środowiska. Do godz. 19 mazowieccy strażacy otrzymali prawie 700 zgłoszeń.

W poniedziałek po godz. 16 nad Warszawą rozpętała się ulewa. W ciągu godziny strażacy otrzymali ok. 300 zgłoszeń. Do godz. 19 mazowieccy strażacy otrzymali łącznie prawie 700 zgłoszeń (dokładnie 695), z czego najwięcej w stolicy - 440.

"Zgłoszenia dotyczyły również pow. grójeckiego (39), wołomińskiego (38), garwolińskiego (34), ostrowieckiego (16), siedleckiego (15), radomskiego (14), otwockiego (14), wyszkowskiego (14), węgrowskiego (13), legionowskiego (12) i białobrzeskiego (dziewięć). W pozostałych powiatach odnotowaliśmy pojedyncze interwencje" - tłumaczył rzecznik komendanta mazowieckiego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Karol Kierzkowski.

Reklama

Z kolei kpt. Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej poinformował, że najwięcej zgłoszeń w Warszawie dotyczy Mokotowa, Woli, Śródmieścia i Żoliborza.

Dodał, że strażacy cały czas otrzymują kolejne sygnały, a interwencje dotyczą głównie zalanych ulic, piwnic i garaży podziemnych.

Plac Trzech Krzyży pod wodą

W Warszawie zalana została m.in. Trasa Łazienkowska w rejonie Torwaru, ul. Grójecka na wysokości ul. Racławickiej i Wisłostrada w kierunku Łomianek na wys. Spójni. Pod wodą był także plac Trzech Krzyży. Woda ze studzienek wybijała na około jeden metr w górę. 

Ogromne ilości wody spływały także ulicą Książęcą, która łączy plac Trzech Krzyży z Powiślem. Samochody brodziły w niej powoli, zanurzone do połowy kół.

Woda zalała także ulice położone na prawobrzeżnej części stolicy. Deszczówka, której nie nadążały odprowadzać studzienki, sięgała na poziom kilkunastu centymetrów - m.in. na ul. Francuskiej i Zwycięzców. Nieco lepiej było na ul. Fieldorfa i w okolicach ul. Ostrobramskiej.

"Warszawskich strażaków w działaniach wspomogą m.in. strażacy z Legionowa" - podał rzecznik komendanta mazowieckiego Państwowej Straży Pożarnej, mł. bryg. Karol Kierzkowski.

Zalane pomieszczenia ministerstw

Po ulewie nad Warszawą zalane zostały również pomieszczenia trzech ministerstw. 

Jak przekazała straż pożarna, chodzi o: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Środowiska.

Zamknięta stacja metra

Rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń przekazała, że z powodu ulewy zamknięta została stacja metra Ratusz-Arsenał. Po ponad godzinie została ponownie otwarta dla pasażerów. 

Nie działa sygnalizacja świetlna w wielu miejscach stolicy - m.in. na Placu Zawiszy, na Rondzie ONZ oraz w pobliży węzła Marsa. Służby pracują nad usunięciem awarii.

Ulewy przeszły też nad Małopolską i Podkarpaciem. Więcej TUTAJ.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy