Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:47

07:15 16:24

13:33 06:54

2°C
  • Lekkie opady śniegu
  • Odczuwalna -6°C
  • Ciśnienie 1002 hPa
  • Wiatr W 18 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
43% normy
pm 10
24% normy
Jutro 1°C -3°C
Sobota 1°C -7°C

Tygodniowa prognoza pogody. Kiedy ochłodzenie?

W najbliższych dniach wreszcie możemy spodziewać się słonecznej i ciepłej pogody. Burze pojawią się dopiero w środę, a ochłodzi w czwartek.

Początek tygodnia będzie słoneczny, ciepły i bez opadów. Wprawdzie od środy powrócą burze, a od czwartku nieznacznie się ochłodzi, ale noce będą ciepłe - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w przygotowanej na ten tydzień prognozie.

Prognoza na wtorek

Pierwsze dwa dni nowego tygodnia w całym kraju będą słoneczne. We wtorek chmury pojawią się jedynie na zachodzie, tam też możliwy przelotny deszcz.

Praktycznie w całym kraju, w najcieplejszym momencie dnia temperatura przekroczy 20 st. C. Na wschodzie i nad morzem będzie od 19 st. C, a na zachodzie nawet 28 st. C.

Reklama

Wiatr umiarkowany, chwilami dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h. Na Przedgórzu Sudeckim oraz Opolszczyźnie nawet do 75 km/h. Wiał będzie na ogół z południa lub południowego wschodu.

Jaka pogoda w środę?

Środa będzie nieco chłodniejsza. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 st. C na wschodzie do 25 st. C na południowym zachodzie.

Przelotne opady deszczu na zachodzie, a na południu burze z porywami wiatru do 70 km/h. Na pozostałym obszarze nadal dużo słońca.

Wiać będzie umiarkowany i dość silny wiatr, okresami porywisty - prognozuje IMGW.

Ochłodzenie od czwartku

W czwartek nieznacznie się ochłodzi. Będzie więcej chmur oraz przelotnych opadów. W piątek i sobotę miejscami wystąpią burze.

"Wiatr będzie słaby i umiarkowany, początkowo wschodni i południowo-wschodni, od piątku z kierunków zachodnich" - czytamy w prognozie IMGW.

Nocami temperatura wyniesie od 5 st. C na wschodzie do około 10 st. C na zachodzie i nad morzem. Temperatura maksymalna od 13 st. C na północy do 18 st. C na południu i zachodzie.

Niedziela będzie pogodna i bez opadów w całym kraju. W nocy chłodniej, od 4 st. C do 8 st. C, natomiast w dzień delikatnie cieplej, od 15 st. C do 19 st. C. Słaby wiatr wiał będzie z zachodu.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama