Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:49

04:36 20:48

17:48 00:46

22°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 21°C
  • Ciśnienie 1019 hPa
  • Wiatr WSW 11 km/h
4
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
9% normy
pm 10
5% normy
Jutro 28°C 16°C
Piątek 28°C 15°C

Tu spadnie nawet 30 cm śniegu! Powrót przerażającej zimy na koniec ferii

Pod koniec lutego czeka nas nawrót zimy. Niż napływający znad Skandynawii przynosi mróz, wiatr i deszcz. IMGW prognozuje zagrożenia meteo. Na co trzeba się przygotować?

Prognoza pogody na weekend nie zachwyca. Nad Polską przejdą lokalne śnieżyce konwekcyjne, a także obfite opady deszczu. Sytuacji pogodowej nie ułatwi intensywny wiatr, który sprawi, że temperatura odczuwalna spadnie poniżej zera.

Przyczyną takich warunków pogodowych jest niż z północy. Zbliża się do Polski i nadejdzie nad kraj dziś po południu. Zimowa aura utrzyma się do poniedziałku/ wtorku. Opady deszczu i chłodniejsze powietrze, a także śnieg sprawią, że na warunki atmosferyczne powinni być w ten weekend uczuleni przede wszystkim kierowcy.

Reklama

IMGW prognozuje ostrzeżenia meteo. Na co się przygotować?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w aktualnej prognozie zapowiada, że na polskich drogach wystąpi 1. stopień zagrożenia jeśli chodzi o oblodzenie na drogach. Ostrzeżenie meteo ma obowiązywać od piątku (24.02) do niedzieli (26.02). Jazdę może też utrudniać porywisty wiatr, który pojawi się na obszarach wybrzeża Morza Bałtyckiego.

Niż znad krajów skandynawskich nadchodzi od północy, zahacza o wschodnią część Niemiec i z powrotem zakręca poprzez centralną Polskę. Niesie ze sobą opady śniegu. Najintensywniejsze mają wystąpić w południowej części woj. dolnośląskiego, od ok. 20 do nawet 30 cm. Tyle samo śniegu spadnie na Podhalu i w Tatrach

Mróz w Polsce pod koniec lutego. Gdzie się pojawi?

Dzisiaj temperatura będzie utrzymywać się na poziomie ok. +5°C w całej Polsce. Ochłodzenie nadejdzie jutro i utrzyma się mniej więcej do poniedziałku. O ile temperatura powietrza w sobotę wyniesie ok. +4°C, to ze względu na wiatr dmący z prędkością od 10 km/h na wschodzie Polski aż po 39 km/h na wybrzeżu, temperatura odczuwalna spadnie poniżej zera. Nawet do pułapu -5°C.

Czytaj również: Co warto zobaczyć w Gruzji?

Jak długo będzie niebezpiecznie?

Kierowcy nie mogą z optymizmem spoglądać na warunki pogodowe pod koniec lutego. Niż znad Skandynawii skutecznie utrudni poruszanie się po drogach. Ze względu na wiatr, śnieg, opady deszczu i mróz trzeba zachować szczególną ostrożność w nadchodzących dniach. Ile czasu utrzyma się nieprzychylna, zimowa aura?

Najpewniej są to ostatnie podrygi zimy. Prognozy pogody publikowane przez Ventusky.com pozwalają sądzić, że już z poniedziałku na wtorek wszystko wróci do normy. Od 28.02 wiatr nie będzie wiał z prędkością większą niż 20 km/h. Znikną też opady. Utrzyma się jedynie niska temperatura, na poziomie ok. -1°C. Jednak w dalszej części tygodnia przyjdzie ocieplenie.

Czytaj również:

Rekordowo sucha zima we Francji. Kraj ograniczy zużycie wody

Szkocja, kraina niezwykłości

Na środku oceanu natknął się na węża. Widok mrozi krew w żyłach

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy