Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:12

06:32 18:20

21:44 14:36

10°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 7°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr E 17 km/h
31
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
74% normy
pm 10
54% normy
Jutro 16°C 10°C
Czwartek 14°C 6°C

Trudne warunki. Uwaga na gołoledź

Po mroźnej nocy kierowcy będą musieli przygotować się na kolejne utrudnienia. Szczególnie na południu Polski spodziewane są opady deszczu, a w połączeniu z niską temperaturą może to powodować gołoledź.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Reklama

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Jak podaje IMGW, zachodnia i południowo-zachodnia Europa pozostaje w zasięgu Wyżu Azorskiego. Krańce wschodnie kontynentu są w zasięgu wyżu znad Rosji. Na północy Europy pogodę kształtuje niż znad Islandii, a na południu - niż znad Włoch.

W środę Polska pozostanie w mroźnej, arktycznej masie powietrza, w nocy z południa zacznie napływać cieplejsze powietrze.

Zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu kraju okresami wzrastające do dużego. W rejonach podgórskich słabe opady śniegu, po południu miejscami przechodzące w deszcz ze śniegiem, lokalnie opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -2 st. lokalnie na Pomorzu do 3 st. na południowym zachodzie, w rejonach podgórskich od -3 st. do 0 st., na wybrzeżu około -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, na południu wschodni.

W nocy ze środy na czwartek na północy i zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane stopniowo wzrastające do dużego, okresami opady śniegu. W Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i na południu Mazowsza miejscami opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -13 st. miejscami na Pomorzu do -1 st. lokalnie w Małopolsce, na Podkarpaciu i Zamojszczyźnie. W rejonach podgórskich od -6 st. do -3 st., na wybrzeżu około -5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

W czwartek na północnym zachodzie zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. W południowo-wschodniej połowie kraju okresami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, w rejonach podgórskich początkowo możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -3 st. miejscami na Pomorzu do 2 st. miejscami na południu, w rejonach podgórskich od -2 st. do 0 st., na wybrzeżu około 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych.


PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy