Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:10

4:34 20:49

8:4622:57

16°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 16°C
 • Ciśnienie 1011 hPa
 • Wiatr NW 9 km/h
 • Dla biegaczy
  4
  Umiarkowane

  Nienajlepsza aura dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  6
  Umiarkowe

  Warunki atmosferyczne dobre, umiarkowane ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  7
  Neutralne

  Warunki raczej bez wpływu na występowanie duszności

31
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
74% normy
pm 10
51% normy
Jutro 24°C 19°C
Środa 28°C 19°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Trudne warunki. Uwaga na gołoledź

Po mroźnej nocy kierowcy będą musieli przygotować się na kolejne utrudnienia. Szczególnie na południu Polski spodziewane są opady deszczu, a w połączeniu z niską temperaturą może to powodować gołoledź.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Reklama

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Jak podaje IMGW, zachodnia i południowo-zachodnia Europa pozostaje w zasięgu Wyżu Azorskiego. Krańce wschodnie kontynentu są w zasięgu wyżu znad Rosji. Na północy Europy pogodę kształtuje niż znad Islandii, a na południu - niż znad Włoch.

W środę Polska pozostanie w mroźnej, arktycznej masie powietrza, w nocy z południa zacznie napływać cieplejsze powietrze.

Zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu kraju okresami wzrastające do dużego. W rejonach podgórskich słabe opady śniegu, po południu miejscami przechodzące w deszcz ze śniegiem, lokalnie opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -2 st. lokalnie na Pomorzu do 3 st. na południowym zachodzie, w rejonach podgórskich od -3 st. do 0 st., na wybrzeżu około -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, na południu wschodni.

W nocy ze środy na czwartek na północy i zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane stopniowo wzrastające do dużego, okresami opady śniegu. W Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i na południu Mazowsza miejscami opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -13 st. miejscami na Pomorzu do -1 st. lokalnie w Małopolsce, na Podkarpaciu i Zamojszczyźnie. W rejonach podgórskich od -6 st. do -3 st., na wybrzeżu około -5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

W czwartek na północnym zachodzie zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. W południowo-wschodniej połowie kraju okresami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, w rejonach podgórskich początkowo możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -3 st. miejscami na Pomorzu do 2 st. miejscami na południu, w rejonach podgórskich od -2 st. do 0 st., na wybrzeżu około 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych.


PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama