Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:30

6:58 15:43

13:3023:39

4°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna 0°C
 • Ciśnienie 1039 hPa
 • Wiatr E 15 km/h
 • Dla biegaczy
  4
  Umiarkowane

  Nienajlepsza aura dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

35
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
83% normy
pm 10
59% normy
Jutro 3°C -5°C
Niedziela 3°C 0°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Tropikalne cyklony w Australii

Wybrzeże Australii pustoszą tropikalne cyklony Marcia i Lam. To pierwszy przypadek, kiedy dwie burze o tak wielkiej sile występują w tak bliskiej odległości od siebie.

Cyklon Marcia, któremu towarzyszą obfite opady deszczu, powodzie i silny sztorm, nawiedził stan Queensland. Został zakwalifikowany do najwyższej, 5 kategorii. Zdaniem meteorologów prędkość wiatru może osiągnąć nawet 285 kilometrów na godzinę. Służby ratunkowe i szpitale stanu Queensland zostały postawione w stan najwyższej gotowości.

Z kolei cyklon Lam zaatakował północne wybrzeże. Jest to teren słabo zaludniony, głównie przez rdzenne plemiona Aborygenów. Pierwotnie cyklon został zaklasyfikowany do 4 kategorii, ale po przemieszczeniu się w głąb kontynentu stracił na sile. Obecnie zaliczany jest do 3 kategorii, z prędkościami wiatrów przekraczającymi 200 kilometrów na godzinę.

Jak powiedział Phil Perkins z Biura Meteorologii w Darwin, to pierwszy przypadek w historii by dwa cyklony o tej sile występowały w tym samym czasie.

Mieszkańcy zagrożonych stanów zostali wezwani do pozostania w domach lub udania się do schronów przygotowanych przez służby ratunkowe. Władze ostrzegają, że żywioł może niszczyć nawet całe budynki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje