Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:01

04:14 21:01

15:26 01:44

21°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 22°C
  • Ciśnienie 1016 hPa
  • Wiatr SE 11 km/h
40
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
95% normy
pm 10
80% normy
Jutro 32°C 20°C
Wtorek 31°C 20°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim

Poprzewracane domki holenderskie, porozrzucane wkoło ich elementy i uszkodzone auta - tak wygląda teren, nad którym przeszła w piątek (10 lipca) w Ustroniu Morskim (woj. zachodniopomorskie) trąba powietrzna. Rannych zostało sześć osób, w tym dziecko.

Reklama

W piątek (10 lipca) oraz w nocy z piątku na sobotę nad Polską przeszły potężne nawałnice

Reklama

Do jednego z najpoważniejszych zdarzeń doszło w Ustroniu Morskim (woj. zachodniopomorskie), gdzie trąba powietrzna zniszczyła część kompleksu wypoczynkowego składającego się z 70 domków holenderskich. Nawałnica porwała i doszczętnie zniszczyła dziewięć z nich.

"Każdy domek przeznaczony jest na na około cztery, pięć osób. Szacujemy więc, że na terenie kompleksu mogło przebywać maksymalnie 250-300 osób. W miejscu, gdzie przeszła trąba powietrzna było dziewięć domków" - przekazał rzecznik komendanta głównego PSP, st. kpt. Krzysztof Batorski.

Na miejsce przybyło 12 zastępów straży pożarnej, w sumie około 50 strażaków.

Trąba powietrzna trwała kilkanaście minut

Całe zdarzenie trwało kilkanaście minut. 

"Wznoszone przez wiatr połamane części konstrukcji przygniotły sześć osób" - relacjonował Tomasz Kubiak, rzecznik zachodniopomorskiej straży pożarnej.

Ranni trafili do szpitali w Koszalinie i Kołobrzegu z ogólnymi potłuczeniami. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

"Anomalie pogodowe były nie do przewidzenia"

Obecnie trwa sprzątanie i szacowanie strat.

"Te anomalie pogodowe były nie do przewidzenia. Ostatni komunikat nie wskazywał takiej sytuacji pogodowej. Oczywiście były gdzieś porywy wiatru, ale nie w takiej skali. Na miejscu od razu pojawili się strażacy, policja i pogotowie. Pani wójt powołała natychmiast sztab zarządzania kryzysowego. Teraz liczone są straty, również na cmentarzu oraz w kilku innych miejscach, ale nie już tak duże, jak właśnie na tym kempingu" - poinformował Robert Lipiński z Urzędu Gminy w Ustroniu Morskim. 

PAP/IAR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama