Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:13

06:19 17:17

22:32 08:56

7°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 2°C
  • Ciśnienie 1031 hPa
  • Wiatr W 26 km/h
51
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
124% normy
pm 10
87% normy
Jutro 10°C 3°C
Czwartek 8°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Szykuje się znaczny wzrost temperatur. W weekend nawet do 16. st. C

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami opady deszczu i temperatury maksymalne od 4 st.C na północnym wschodzie Polski, około 7 st. w centrum do 12 st. C na południu - takie są prognozy na najbliższe dni. Lokalnie możliwe są też burze. Z zapowiedzi synoptyków wynika, że w weekend aura miło nas zaskoczy. Słońca ma być sporo, a temperatura ma wzrosnąć do nawet 16 st. Celsjusza.

Wiosna rozkręca się na dobre. Co prawda, przelotnych opadów deszczu nie zabraknie, ale z każdym kolejnym dniem ma być cieplej. Do Polski napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie.

Reklama

W środę miejscami spodziewane są opady deszczu, postępujące od południowego zachodu kraju. Lokalnie, na południu i południowym wschodzie, może zagrzmieć.

Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na północnym wschodzie, około 7 st.C w centrum do 9 st. C na południowym zachodzie i południu.

Coraz cieplej!

W czwartek ma być jeszcze cieplej. Termometry wskażą od 4 st. C na północnym wschodzie Polski, około 7 st. C w centrum do 12 st. C. Lokalnie popada deszcz, z kolei w woj. lubuskim i wielkopolskim możliwe są burze.

Wilgotna aura utrzyma się także w piątek, ale wartości na termometrach jeszcze wzrosną. Na termometrach zobaczymy od 9 st. C do nawet 15 st. Celsjusza.

Sobota i niedziela zapowiada się wyjątkowo optymistycznie. Z prognoz synoptyków wynika, że możemy liczyć na dużo pogodnego nieba, sporą porcję słońca, a opady deszczu mogą mieć charakter jedynie przelotny. Termometry znowu mają wskazywać wysokie wartości - od 10 st. Celsjusza do nawet 16 st. Celsjusza.

Szczegółowa prognoza pogody

Jak informuje IMGW, Europa północna i wschodnia pozostaje w zasięgu wyżu znad Rosji. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże z frontami atmosferycznymi.

Polska jest pod wpływem płytkiej zatoki niżowej związanej z niżem, którego ośrodek znad Kanału La Manche przemieści się nad północno-zachodnie Niemcy. Z południowego zachodu na północny wschód przemieszczać się dziś będzie front okluzji. Napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie.

W środę na północnym wschodzie Polski zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu, postępujące od południowego zachodu kraju. Początkowo miejscami opady śniegu. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na południu i południowym wschodzie, w godzinach popołudniowych niewykluczone słabe burze.

Coraz wyższe wartości na termometrach

Temperatura maksymalna od 3 st.C na północnym wschodzie, około 7 st.C w centrum do 9 st.C na południowym zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków wschodnich.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, na północy Polski także deszczu ze śniegiem, a na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od -3 st na północnym wschodzie, około 0 st.C w centrum do 3 st.C na południu.

Lokalnie możliwe burze

W rejonach podgórskich okresami opady deszczu ze śniegiem i śniegu, temperatura minimalna około 0 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu umiarkowany i dość silny, wschodni i południowo-wschodni.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami opady deszczu. Na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce możliwe lokalne burze. Temperatura maksymalna od 4 st.C na północnym wschodzie Polski, około 7 st w centrum do 12 st.C na południowym zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni, od zachodu Polski skręcający na południowo-zachodni.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże, po południu i wieczorem możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże, początkowo możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 2 st.C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st.C. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

W środę w południe ciśnienie w Warszawie wyniesie 997 hPa i będzie spadać.

Sprawdź prognozę pogody dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

PAP/IAR/INTERIA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy