Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:15

04:14 20:58

07:30 00:14

21°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 22°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr N 20 km/h
2
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
5% normy
pm 10
4% normy
Jutro 24°C 13°C
Środa 24°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Szykuje się pochmurny dzień. Pogoda na czwartek

Zawiodą się ci, którzy czekają na poprawę pogody. Czwartkowa aura będzie podobna, jak w poprzednich dniach, a to oznacza zachmurzenie, porywy wiatru i przelotne opady deszczu. Nie warto też chować do szaf cieplejszych ubrań, bo słupek rtęci sięgnie maksymalnie 14 stopni Celsjusza. Zmiany możemy spodziewać się w niedzielę.

Reklama

Po chłodnej nocy czeka nas kolejny niezbyt ciepły jak na maj dzień. - W dalszym ciągu sporo chmur, przelotne opady deszczu, silniejszy, porywisty wiatr - opisała synoptyk IMGW-PIB Małgorzata Tomczuk.

Reklama

Lokalnie nie można wykluczyć też burz, choć prawdopodobieństwo ich wystąpienia będzie niewielkie. - Cały czas będzie nam towarzyszył silny wiatr, nad morzem 80 km/h, ale lokalnie nawet 90 km/h - dodała. W głębi kraju siła wiatru wyniesie 70 km/h w porywach, na południu wiatr będzie nieco słabszy - do 60 km/h.

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

W czwartek bez upałów

Nie będzie też zbyt ciepło. Termometry maksymalnie pokażą 8-9 st. C na północy, 11-12 st. C w centrum i 13-14 st. C na południu Polski. Takie temperatury utrzymają się też w piątek. Temperatura maksymalna tego dnia wahać się będzie od 7 st. C na północnym wschodzie, około 10 st. C w centrum, do 13 st. C na zachodzie.

Poprawa w niedzielę

Wyraźnej poprawy pogody można spodziewać się dopiero w niedzielę. Wówczas temperatura w większości kraju może wynieść ponad 20 stopni. 

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama