Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:47

04:45 20:39

22:18 08:24

14°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 14°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr N 4 km/h
9
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
21% normy
pm 10
12% normy
Jutro 24°C 15°C
Piątek 26°C 15°C

Szykuje się oberwanie chmury. Pomarańczowo na mapie

Czeka nas wyjątkowo nieprzyjemny czas. W piątek pogoda w dużej części kraju będzie wyjątkowo intensywna. Wszystko za sprawą niżu Armin, który dotrze do Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla trzech województw. Sprawdź, gdzie w najbliższym czasie warunki będą najbardziej wymagające.

Według synoptyków IMGW w piątek pogodę w naszym kraju będzie kształtował wilgotny niż Armin, który nasunie się nad Polskę. Oznacza do bardzo intensywne ulewy, szczególnie w południowo-wschodniej części kraju. Dla tych terenów wydano alerty IMGW pierwszego i drugiego stopnia.

Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Pogoda w piątek bardzo płynna

Alert IMGW drugiego stopnia związany z ulewnym deszczem będzie obowiązywać w piątek od godz. 9:00 przez cały dzień, do godziny 2:00 w nocy. Wydano go dla południowych części województwa podkarpackiego i południowo-wschodniej części województwa małopolskiego.

Na tych terenach ulewy będą najsilniejsze - możliwe że spadnie tam od 40 mm do nawet 60 mm deszczu. Możliwe, że z tego powodu lokalnie może dojść do podtopień.

Alert IMGW: Żółto w trzech województwach

Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące intensywnych opadów deszczu wydano z kolei dla pozostałych części województwa podkarpackiego, południowo-wschodniej połowy małopolskiego oraz południowej części lubelskiego.

Czytaj: Synoptycy pod wrażeniem: To wyjątkowy rok

Na tych terenach alerty będą obowiązywać od godziny 9:00 na południu, od godzin południowych bardziej na wschód i po południu (od godz. 15:00) na Podlasiu. Tam, gdzie obowiązuje alert pierwszego stopnia, prognozowana wysokość opadów wyniesie od 30 do 50 mm.

Sprawdź też: Znów będzie bardzo ciepło. W tych regionach Polski temperatura przekroczy 20 stopni

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | ulewy | IMGW | alerty IMGW | Ostrzeżenia IMGW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama