Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:59

06:17 18:41

08:36 19:55

7°C
  • Zachmurzenie małe
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr N 4 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
44% normy
pm 10
31% normy
Jutro 20°C 6°C
Poniedziałek 22°C 9°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Sześć osób poszkodowanych po burzy na Lubelszczyźnie

Sześć osób odwieziono do szpitala, po tym jak podczas burzy w miejscowości Dobryłów (woj. lubelskie) drzewo przewróciło się na busa, którym jechały - poinformował dziś rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie Janusz Wójtowicz.

Busem marki mercedes podróżowało siedem osób, gdy w sobotę wieczorem w Dobryłowie w gminie Dorohusk podczas burzy na auto przewróciło się drzewo rosnące przy drodze. 

Reklama

- Do szpitala odwieziono sześć osób. Trzy osoby zostały zwolnione, po udzieleniu im pomocy lekarskiej, a trzy - z poważniejszymi obrażeniami - pozostały w szpitalu. Są to dwie kobiety i pięcioletnia dziewczynka - powiedział Wójtowicz.

Jak poinformował dyżurny państwowej straży pożarnej w Lublinie Piotr Kołtun, gwałtowna burza przeszła w sobotę na powiatami włodawskim i chełmskim.

W Okunince złamany konar drzewa zniszczył dwa zaparkowane samochody osobowe, na które spadł. Z kolei w miejscowościach Uhrusk oraz Majdan Stuleński wiatr uszkodził dachy na budynkach mieszkalnych. Strażacy zabezpieczyli je folią. Ludziom nic się nie stało.

- Podczas burzy wiał gwałtowny wiatr, ale deszcz nie był duży, nie było zalanych domów, ani potrzeby pompowania wody" - dodał Kołtun.

W niedzielę w Lubelskiem panuje upał. Po południu w regionie mogą przechodzić burze. 

Sprawdź, jaka pogoda będzie jutro na Lubelszczyźnie.

Najgorętszy weekend lata - ile stopni jest dziś u was?


PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wypadek

Reklama

Reklama