Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:47

05:38 17:48

06:40 17:02

12°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 14°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr W 7 km/h
46
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
110% normy
pm 10
70% normy
Jutro 12°C 5°C
Środa 14°C 8°C

Szalona zmiana pogody! Temperatura wzrośnie o 30 stopni Celsjusza!

To jak zmieni się pogoda w ciągu kilku najbliższych dni w Polsce wydaje się wręcz nieprawdopodobne. Początek lutego przyniósł silne ochłodzenie i temperatury sięgające w nocy minus kilkunastu stopni Celsjusza, a tymczasem synoptycy donoszą o gwałtownym ociepleniu, które ma nadejść już za kilka dni. W następnym tygodniu termometry na zachodzie kraju mogą wskazać nawet 10 st. C.

Prognoza pogody na najbliższe dni. Mróz nie ustąpi do piątku

Początek lutego w pogodzie przywitał nas kapryśną aurą i wyjątkowo niskimi temperaturami. Wszystko za sprawą rozległego wyżu, którego zasięg objął znaczną część zachodniej, środkowej i północno-wschodniej Europy. Do naszego kraju wrócił dwucyfrowy mróz, który dał o sobie znać przede wszystkim na południu Polski, gdzie temperatury spadły nawet poniżej -20 st. C.

Tak było w nocy z poniedziałku na wtorek m.in. w Kotlinie Orawsko-Nowotarskiej, czyli słynnym biegunie zimna na południu Małopolski. Odnotowano tam aż 28,5 stopni mrozu. W pozostałej części kraju tak spektakularnych temperatur nie zmierzono, aczkolwiek w centrum i na zachodzie kraju wskaźniki termometrów wahały się od -6 st. C. do 0 st. C.

Reklama

Podobnie będzie w czwartek. Temperatura maksymalna wyniesie dzisiaj w ciągu dnia od -7 st. C na południowym wschodzie, około 0 st. C w centrum, do 5 st. C na południowym zachodzie. W nocy będzie minimalnie od -19 st. C na Podhalu, około -3 st. C w centrum, do 0 st. C nad morzem.

Gwałtowne ocieplenie w Polsce już w weekend. Temperatura wzrośnie nawet o 30 stopni Celsjusza

Poprawa pogody w Polsce nastąpi w piątek (10.02). Temperatura maksymalna wahać się będzie od -4 st. C na południowym wschodzie, około 2 st. C w centrum, do 4 st. C nad morzem. W nocy będzie od -15 st. C na Podhalu, około -1 st. C w centrum, do 1 st. C nad morzem.

Trudno w to uwierzyć, ale już od soboty (11.02) synoptycy zapowiadają gwałtowne ocieplenie w całej Polsce. W weekend w zachodniej części kraju temperatura może wzrosnąć do rekordowych - jak na tę porę roku - 10 st. C. Jeśli te prognozy się sprawdzą, to różnica między temperaturą minimalną obecnie notowaną, a maksymalną w trakcie ocieplenia Polsce w dalszej części miesiąca, przekroczy ponad 30 st. C.

Prognoza pogoda na następny tydzień. To koniec zimy w Polsce?

Wszystko wskazuje więc na to, że zima w Polsce w tym roku odejdzie już na dobre. Synoptycy przewidują jeszcze wyższe temperatury w dniach 13-19 lutego

W całym kraju temperatura ma podskoczyć powyżej 5 st. C, a na przeważającym obszarze będzie oscylować w granicach 7 do 10 st. C. Najcieplejsza aura zapowiada się na zachodzie Polski. Tam termometry pokażą nawet 15 kresek powyżej zera.

Zobacz też:

Ważny komunikat TOPR i ostrzeżenie. W te miejsca w Tatrach lepiej nie iść

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody | zima | luty | Interia Pogoda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy