Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:11

06:37 18:13

18:36 05:40

15°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 14°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr NE 17 km/h
36
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
86% normy
pm 10
66% normy
Jutro 16°C 11°C
Sobota 22°C 15°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Sytuacja powodziowa na Podbeskidziu stabilizuje się

Na Podbeskidziu sytuacja powodziowa stabilizuje się. W poniedziałek odwołano alarmy w powiatach bielskim i oświęcimskim. Wcześniej alarmy zostały zniesione także na Żywiecczyźnie i w Suchej Beskidzkiej. Wysoki poziom wody występuje już tylko na Sole w rejonie Jawiszowic i Wiśle w Oświęcimiu.

W regionie trwa liczenie strat. Jak wynika z informacji samorządowców, pierwsze szacunki będą znane we wtorek.

W powiecie bielskim (Śląskie) w ostatnich godzinach strażacy umocnili drewnem teren na zakolu rzeki Soły w Kobiernicach. Podczas zwiększonego spustu wody z zapory w Tresnej rzeka zaczęła niszczyć tam linię brzegową, a jej nurt niebezpiecznie zbliżył się do wału.

Reklama

- Jeśli wał zostałby zniszczony, woda mogłaby się wedrzeć do miejscowości Hecznarowice - powiedział wiceburmistrz Wilamowic Stanisław Gawlik. Obecnie nie występuje bezpośrednie zagrożenie, ale rejon jest obserwowany.

Na Żywiecczyźnie strażacy monitorują tereny osuwiskowe. W Międzybrodziu Żywieckim zagrożony był budynek mieszkalny. - Sytuacja jest już stabilna. Mieszkańcy wrócili do siebie. Nic im nie zagraża - powiedział wójt Czernichowa Adam Kos. Rzecznik powiatu żywieckiego Krzysztof Fiołek poinformował, że monitorowane jest też osuwisko w Prusowie w gminie Milówka. Rejon jest stabilny.

W Skoczowie (Śląskie) do domów wróciło już osiem osób, które w piątek opuściły zalane domostwa. W poniedziałek rozpoczęli sprzątanie.

W rejonie Oświęcimia w Małopolsce Zachodniej poziom Soły obniżył się na tyle, że woda opuściła już zalane bulwary nadrzeczne. - Trwa sprzątanie. Pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w pierwszej kolejności usuwają krzaki, gałęzie i konary, które niosła woda. Montują przewrócone kosze. Później będą oczyszczali aleje spacerowe. Prace związane z wprowadzeniem cięższego sprzętu na razie są utrudnione z uwagi na bardzo podmokły teren - powiedziała rzecznik magistratu oświęcimskiego Katarzyna Kwiecień.

Silne opady pogorszyły warunki turystyczne na beskidzkich szlakach. Jak poinformowali ratownicy GOPR, z powodu zagrożenia osuwiskiem w rejonie Babiej Góry zamknięto szlaki: żółty i czerwony na odcinku z Markowych Szczawin do Fickowych Rozstajów.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje