Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:25

07:21 15:27

02:39 14:47

2°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr SW 17 km/h
16
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
38% normy
pm 10
23% normy
Jutro 4°C 3°C
Czwartek 5°C -2°C

Sypnęło śniegiem w północno-wschodniej Polsce. Ostrzeżenie

Zima daje się we znaki mieszkańcom północno-wschodniej Polski. Po opadach śniegu panują tam warunki. Prognozy na kolejne godziny nie są korzystne. Ostrzeżenie przed opadami śniegu oraz śniegu połączonego z deszczem dotyczy województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego oraz lubelskiego. W pozostałych regionach możliwe są opady deszczu. Na południu Polski "jesienna" aura na razie się utrzyma. Lekki mróz spodziewany jest jedynie na północy. Przyszły tydzień ma przynieść zimową aurę już w całej Polsce.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, nad północno-wschodnie regiony napływa zimne kontynentalne powietrze, a nad pozostałe cieplejsze powietrze polarnomorskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 109 hPa i będzie spadać.

Sobota na północy  oraz na północnym wschodzie Polski ma być na ogół pochmurna. Tam też spodziewane są lokalne opady śniegu. Najmocniej poprószy na Podlasiu. Im bardziej na południe tym ma być nie tylko cieplej, ale i pogodniej. Najwięcej chwile ze słońcem spodziewanych jest w pasie od Rzeszowa przez Kraków aż po Wrocław i Poznań. Różnice w temperaturach pomiędzy poszczególnymi regionami kraju duże. Przewidywana temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od minus 4 stopni Celsjusza na Podlasiu do nawet 7 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół ma być słaby i umiarkowany. 

Reklama

Niedziela na północy Polski ma być mroźna. Termometry wskażą tam w ciągu dnia nawet minus 9 stopni Celsjusza. Najzimniej ma być w Białymstoku. Na południu i zachodzie Polski wartości na termometrach nadal stosunkowo wysokie. Najcieplej ma być w Katowicach nawet do 6 stopni Celsjusza. Zachmurzenie na ogół ma być duże, a lokalnie wręcz całkowite, słońca jak na lekarstwo.  Miejscami spodziewane są też opady śniegu. Wiatr na ogół ma być słaby i umiarkowany.

Początek tygodnia zapowiada się bardzo deszczowo, a miejscami śnieżnie. Najintensywniej deszcz ma padać na południu Polski. Na słońce nie ma co liczyć. Zachmurzenie na ogół ma być duże i całkowite. Duże różnice w temperaturach się utrzymają. Na północy Polski chwyci mróz. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od minus 9 stopni Celsjusza w Białymstoku do 3 stopni Celsjusza w Katowicach.

Wtorek też upłynie pod znakiem chmur i opadów deszczu.  W Polsce północno-wschodniej spodziewane są opady śniegu. Poprószy między innymi na Podlasiu, na Warmii i Mazurach na Pomorzu Gdańskim oraz na Pomorzu Zachodnim. W pozostałych regionach spodziewane są opady deszczu. Najintensywniej popada na południu. Duże różnice w temperaturach nadal będą obecne. Przewidywana temperatura w ciągu dnia wyniesie od minus 5 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 7 stopni Celsjusza w Krakowie oraz we Wrocławiu. 

W środę opady śniegu mają dotrzeć nie tylko na północ, ale i na południe kraju. Prószyć ma między innymi na Śląsku, Lubelszczyźnie, w Świętokrzyskiem, w Łódzkiem, na Podlasiu w Wielkopolsce oraz na Pomorzu. Zachmurzenie na ogół ma być duże, nieliczne przejaśnienia jedynie w Lubuskiem i na Dolnym Śląsku. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od minus 4 stopni Celsjusza w Białymstoku do 3 stopni Celsjusza w Rzeszowie.

Jaka pogoda czeka nas w kolejnych dniach? Od soboty 25 stycznia spodziewane jest ochłodzenie już w całym kraju. A opady śniegu mają  obejmować coraz więcej regionów Polski. Już w niedzielę, 26 stycznia niemal w całym kraju temperatura w ciągu spadnie poniżej zera. Sypnie też śniegiem. W prognozach na ostatni tydzień stycznia również jest mowa o lekkim mrozie i opadach śniegu. Temperatura ma się wahać w ciągu dnia od minus 3, minus 4 stopni Celsjusza do plus 2, plus 3 stopni Celsjusza. Dobra wiadomość - zwłaszcza dla tych, którzy będą wypoczywać na feriach jest taka, że opady śniegu spodziewane są w całej Polsce.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend! 

 

 


 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama