Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:18

07:04 16:35

20:30 09:26

-1°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna -3°C
  • Ciśnienie 1045 hPa
  • Wiatr SE 9 km/h
49
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
117% normy
pm 10
75% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 3°C -1°C

Synoptyk IMGW: Piątek bezchmurny, lokalne opady śniegu na północy kraju

W piątek niemal w całym kraju będzie słonecznie, jedynie w północnych rejonach może pojawić się większa ilość chmur i lokalne słabe opady śniegu. Z kolei GDDKiA ostrzega: padający śnieg i błoto pośniegowe utrudniają jazdę na południu Polski, Warmii i Mazurach, a także w woj. lubuskim.

Nad Polskę nasunie się klin wysokiego ciśnienia i przyniesie poprawę pogody. - Po tych pochmurnych dniach w końcu dobre wiadomości, bo piątek będzie słoneczny, nie zabraknie pogodnego nieba, a na południowym wschodzie nawet bezchmurny - przekazał dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Ogrodnik.

Na zachodzie i na północy prognozowane są lokalne opady śniegu, a nad morzem deszczu ze śniegiem. - Te opady będą słabe, na ogół będzie padał mokry śnieg lub śnieg z deszczem jak na Nizinie Szczecińskiej - dodał.

Reklama

W najcieplejszym momencie dnia temperatura wyniesie od 5 st. C w Zakopanem, -2 st. C na północnym wschodzie, w centrum około 0 st. C do 2 st. C na zachodzie.

Wiatr będzie południowo-zachodni, na ogół słaby i umiarkowany w porywach do 10 km/h. 

Warunki na drogach - ostrzeżenie GDDKiA

Padający śnieg i błoto pośniegowe utrudniają jazdę na południu Polski, Warmii i Mazurach, a także w woj. lubuskim - ostrzegła w piątek rano GDDKiA

Opady śniegu utrudniają jazdę na drogach w województwach: śląskim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim i w małopolskim. Na Śląsku kierowcom przeszkadza również padający śnieg z deszczem.

Lokalna śliskość i błoto pośniegowe występują w woj. małopolskim na DK75 na odcinku Krzyżówka-Muszynka; lubuskiego na DK31, na odc. Drzecin-Kostrzyn nad Odrą; warmińsko-mazurskiego w południowo-wschodniej części województwa i na DK59 na odcinku Muntowo-Rudziszki.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracuje 481 pojazdów do zimowego utrzymania.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | śnieg z deszczem | opady | warunki na drogach | GDDKiA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy