Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:47

04:55 20:28

23:29 13:23

16°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna 18°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr SSE 6 km/h
24
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
58% normy
pm 10
45% normy
Jutro 25°C 15°C
Poniedziałek 22°C 13°C

Synoptyk IMGW ostrzega: Nawet 35 stopni w cieniu i grad

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed upałami. W niedzielę temperatura będzie rosnąć bardzo szybko, w ciągu dnia w cieniu termometry pokażą nawet 35 stopni. W kilku regionach Polski mogą pojawić się też burze i grad.

- Niedziela będzie najgorętszym dniem kończącego się tygodnia, termometry pokażą nawet do 35 stopni w cieniu. Będzie też bardzo słonecznie, jedynie na krańcach zachodnich i wschodzie pojawią się chmury i przelotny deszcz - powiedział Grzegorz Walijewski, rzecznik Prasowy IMGW.

Walijewski przekazał, że po upalnej sobotniej nocy w niedzielę trudno będzie znaleźć wytchnienie. - Już po godzinie 11 w większości regionów temperatura przekroczy 30 stopni. Będzie się bardzo szybko robiło gorąco - ostrzegł. W ciągu dnia będzie nawet do 35 stopni w cieniu.

Reklama

Niedziela ma być dniem o dużym nasłonecznieniu. Po południu na wchodzie, północnym-wschodzie, i krańcach zachodnich możliwy jest wzrost zachmurzenia, przelotne opady deszczu i burze. - W tych rejonach może spaść do 20 litrów wody na metr kwadratowy, może pojawić się także grad i wiatr do 65 km/h podczas tych burz - dodał Walijewski.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed upałami, które obowiązują do poniedziałku, do końca dnia. Centralna i zachodnia część kraju w większości objęta jest ostrzeżeniami drugiego stopnia, a wschód - pierwszego. Województwo lubuskie oznaczone jest alertem trzeciego stopnia, tam zagrożenie upałami jest największe. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne