Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:27

07:04 16:35

20:30 09:26

-1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1045 hPa
  • Wiatr SE 7 km/h
42
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
102% normy
pm 10
64% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 3°C -1°C

Synoptyk IMGW: Gwałtowne burze z gradem. W Tatrach pada śnieg

We wschodniej części kraju spodziewane są wieczorem burze z gradem, a na południu intensywny deszcz. Noc ma być spokojniejsza - zapewnia synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski. Jak dodaje, w Tatrach będzie padał śnieg.

Rzecznik i synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski wyjaśnił, że po południu i wieczorem utrzymywać się będzie duże zachmurzenie, ale miejscami trafią się przejaśnienia. Termometry w obszarach podgórskich pokażą do 12 stopni Celsjusza, w Polsce północno-wschodniej do 21 stopni, a w pozostałej części kraju około 17 stopni.

Mieszkańcy Warmii i Mazur, Mazowsza, zachodniej części Podlasia, Lubelszczyzny oraz północy Podkarpacia mogą spodziewać się burz w towarzystwie gradu. W nocy lokalnie wystąpią mgły w Małopolsce i na Podkarpaciu. Dla tego obszaru IMGW wydał alerty ostrzegawcze pierwszego stopnia.

Reklama

- Burze będą dosyć intensywne, jeśli chodzi o opad deszczu, bo może spaść do 30 litrów wody na metr kwadratowy. Natomiast porywy wiatru osiągać będą do 70 km/h - wyjaśnił synoptyk.

W Polsce południowej - w woj. małopolskim, częściowo świętokrzyskim, podkarpackim i śląskim - występować będą opady ciągłego deszczu. Padać będzie też w pasie od Łódzkiego przez Kujawsko-Pomorskie po Pomorskie, ale nie tak intensywnie.

W Tatrach pada śnieg 

W Tatrach z kolei nadal będzie padał śnieg. Spodziewany przyrost pokrywy śnieżnej po południu to nawet 10 cm.

Z prognozy synoptyka wynika, że noc będzie spokojniejsza. Burze zaczną zanikać - ok. godz. 21 wygasną ostrzeżenia dla objętych nimi województw na północy i w centrum, a ok. godz. 22 dla tych na południu. Zanikającym burzom towarzyszyć może wiatr w porywach do 70 km/h.

Deszcz padać będzie przelotnie w pasie od Pomorza po Małopolskę, a w Tatrach nadal śnieg. Temperatura minimalna wyniesie od 5 stopni w obszarach podgórskich do 6-10 na pozostałym obszarze.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy