Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:36

07:29 16:06

23:25 11:00

0°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 1030 hPa
  • Wiatr ENE 13 km/h
13
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
31% normy
pm 10
18% normy
Jutro -1°C -2°C
Wtorek 2°C -2°C

Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu. Alerty dla czterech regionów

Do 15 centymetrów śniegu może lokalnie spaść w południowo-zachodniej i centralnej części kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu. Z alertów obowiązujących na terenie czterech województw wynika, że spadnie tam przeciętnie do 10 cm śniegu.

Alert pierwszego stopnia wydano dla południowo-wschodnich powiatów województwa dolnośląskiego, dla zachodnich powiatów województwa opolskiego, zachodniej części województwa łódzkiego i południowo-wschodniej województwa wielkopolskiego.

Lokalnie do 15 centymetrów śniegu

Na tym obszarze prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Lokalnie może spaść nawet 15 cm śniegu, w szczególności w rejonach powyżej 300 m n.p.m. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej określa prawdopodobieństwo wystąpienia takich opadów na 80 proc.

Polska jest w zasięgu rozległego niżu z układem frontów atmosferycznych, którego główny ośrodek znajdzie się nad południowo-wschodnią częścią kraju. Na północy zaznaczy się wpływ frontu związanego z ośrodkiem wtórnym. Będziemy w powietrzu polarnym morskim, cieplejszym na południowym wschodzie.

Prognoza dla trzech milionów miejscowości, aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia na Androida »

W niedzielę zachmurzenie duże, większe przejaśnienia jedynie na wschodzie. Okresami opady: na wschodzie głównie deszczu, na pozostałym obszarze także deszczu ze śniegiem i śniegu. Miejscami na południowym zachodzie i w centrum kraju opady śniegu o natężeniu umiarkowanym. 

Reklama

Wymiana opon - co warto wiedzieć? Radzi serwis motoryzacyjny Interii

Od Śląska, przez centrum po Warmię prognozowany jest na niedzielę przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm. Z kolei na krańcach południowo-zachodnich napada do 15 cm śniegu. IMGW ostrzega kierowców: w czasie opadów śniegu możliwe będzie ograniczenie widzialności do 500 m.

Na zachodzie deszcz i gołoledź

Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie prognozowane są opady deszczu o intensywności do 15 mm. Rano na południowym zachodzie możliwy deszcz marznący, powodujący gołoledź. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 1 st. C do 4 st. C, cieplej jedynie w południowo-wschodniej części kraju: do 4 st. C do 7 st. C. 

Chłodniej będzie na Przedgórzu Sudeckim: od -1 st. C do 0 st. C. W Karpatach porywy wiatru do 70 km/h powodujące zawieje śnieżne. "Uwaga: drogi i chodniki śliskie!" - ostrzega IMGW.

Synoptycy: noc z opadami śniegu

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu ze śniegiem i śniegu, na wschodzie kraju także deszczu. Prognozowana wysokość opadów deszczu na wschodzie i miejscami na północy do 15 mm. 

Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm w centrum i na północny kraju, a w Karpatach o 14 cm. 

Temperatura minimalna w nocy od -2 st. C do 3 st. C, w rejonach podgórskich od -5 st. C do -3 st. C.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: śnieg | zima | opady | IMGW

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy