Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:30

06:17 18:41

08:36 19:55

7°C
  • Zachmurzenie umiarkowane
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr SSW 4 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
44% normy
pm 10
31% normy
Jutro 20°C 6°C
Poniedziałek 22°C 9°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Synoptycy ostrzegają: Anglię czeka miesiąc sztormowej pogody i lokalnych powodzi

Brytyjczycy przygotowują się do kolejnego sztormu znad Atlantyku i Zatoki Biskajskiej. Pierwsze podmuchy wichury już targają zachodnią Anglią i dotarły do Londynu, towarzyszą im ulewy. Synoptycy wróżą, że Wyspy Brytyjskie czeka cały miesiąc takiej pogody i lokalnych powodzi.

Zimowe wichury i opady nie są w Anglii niczym nowym, ale poziom wody w rzekach już i tak jest wysoki, a gleba nasiąknięta wodą po ulewach w Boże Narodzenie. Agencja do Spraw Środowiska ostrzega przed powtórzeniem się powodzi w okolicach, które już raz zostały zalane w święta. Dopiero w niedzielę wieczorem udało się przywrócić dostawy prądu do niektórych domów odciętych jeszcze w Wigilię, a już Urząd Meteorologiczny zapowiada nowe wichury.

Reklama

W Kornwalii wiatr ma dziś osiągnąć prędkość do 120 km/godz., w innych okolicach południowej Anglii - ponad stu. W sylwestra i Nowy Rok na wybrzeżu spadnie do 4 centymetrów deszczu. W niedzielę obradował rządowy komitet Cobra, aby omówić środki zaradcze na wypadek kolejnych powodzi w dniach wolnych od pracy. Tymczasem spadła też temperatura, powodując oblodzenie na drogach i serię wypadków podczas weekendu.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: sztorm | pogoda | powodzie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama