Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:14

07:04 16:35

20:30 09:26

-1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1045 hPa
  • Wiatr SE 7 km/h
42
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
102% normy
pm 10
64% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 3°C -1°C

Synoptycy: Lato nad Bałtykiem może być wyjątkowo chłodne

Lato nad Bałtykiem może być w tym roku wyjątkowo chłodne - ostrzegają synoptycy w rozmowie z RMF FM. Morze ma aktualnie 7-8 stopni Celsjusza. Rok temu o tej porze Bałtyk miał 14 stopni.

Precyzyjnie nie można przewidzieć, jak dokładnie będą wyglądać najbliższe wakacje. Synoptycy wskazują jednak na dwa aspekty. Przede wszystkim - nawet przy napływie ciepłego powietrza nad całą Polskę, na Wybrzeżu będzie zdecydowanie chłodniej. Woda w Zatoce Gdańskiej jest teraz dwa razy chłodniejsza niż w maju zeszłego roku.

- W najbliższym czasie, w cieplejszym maju, woda zdąży się trochę ogrzać. Może nie do takich wartości jak roku temu, ale miejmy taką nadzieję, bo rzeczywiście temperatura wody znacząco wpływa na to, co nad Bałtykiem nas czeka - mówi w rozmowie z RMF FM Grzegorz Pietrucha z biura prognoz gdyńskiego oddziału Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Reklama

W całej sprawie nie chodzi tylko o to, jaką temperaturę będzie miała woda w Bałtyku. Wpływ morza na aurę sięga znacznie dalej. Nie można więc wykluczyć, że na Wybrzeżu czeka nas krótkie, zimne i kapryśne lato. - Zależnością będzie to, czy woda w Bałtyku da radę podgrzać się do odpowiednich wartości. Bo naprawdę jest chłodna - podkreśla Pietrucha.

Kuba Kaługa

RMF FM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy