Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:21

04:25 20:40

00:23 05:52

24°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 23°C
  • Ciśnienie 1021 hPa
  • Wiatr E 9 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
27% normy
pm 10
16% normy
Jutro 29°C 13°C
Wtorek 28°C 14°C

Świetna zmiana na koniec maja. Obejmie Boże Ciało

Szykuje się uderzenie ciepła na koniec maja. Może się okazać, że procesje na Boże Ciało odbędą się w bardzo słonecznej i ciepłej scenerii. Temperatury mogą wyraźnie przekroczyć średnią dla tej pory roku. Dowiedz się, jak będzie wyglądać pogoda na Boże Ciało 2024.

Tegoroczna majówka upłynęła pod znakiem pięknej, wyżowej pogody. Na początku miesiąca było bardzo ciepło i spokojnie. Najnowsze prognozy długoterminowe wskazują, że kolejny majowy długi weekend również może być niezwykle pogodny - wskazują prognozy długoterminowe publikowane przez Centrum Modelowania Meteorologicznego.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Boże Ciało 2024: Pogoda bardzo optymistyczna

30 maja katolicy obchodzą Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli święto znane jako Boże Ciało. W tym roku wypada ono w czwartek, więc wiele osób mogło zdecydować się na jednodniowy urlop, aby zapewnić sobie kolejny długi weekend w maju. Wiele wskazuje na to, że właśnie wtedy warunki podczas tradycyjnych świątecznych procesji będą bardzo atrakcyjne.

Z modelu ECMWF wynika, że koniec maja i początek czerwca będzie niezwykle ciepłym okresem. W większości kraju temperatury będą o 2, a miejscami nawet o 3 stopnie Celsjusza wyższe od średniej wieloletniej. Jedynie na północy kraju temperatury będą takie jak zwykle o tej porze roku.

Ostatni tydzień maja i pierwszy tydzień czerwca w praktycznie całej Polsce mogą być ciepłe. Możliwe, że w tym czasie temperatury będą przekraczały próg 20 stopni Celsjusza. Niewykluczone też, że w niektórych dniach długiego weekendu termometry pokażą wartości przekraczające 25 st. C.

Takie właśnie warunki mogą wystąpić między innymi 30 maja, czyli w święto Bożego Ciała - wynika z danych IMGW.

Pogoda Boże Ciało 2024: Deszcz raczej nie zepsuje procesji

Przełom maja i czerwca według prognoz zapowiada się słonecznie i spokojnie. Deszczu nie powinno być więcej niż zwykle o tej porze roku. Lokalnie mogą występować opady, jednak raczej nie będą one zbyt intensywne.

Najmocniej padać może nad morzem i na północnym wschodzie, jednak przeważnie będą to przelotne opady. Nie można też całkowicie wykluczyć lokalnych burz. Możliwe, że w święto Bożego Ciała w większości kraju będzie nie tylko ciepło, ale też pogodnie.

Należy pamiętać, że prezentowana tu prognoza jest długoterminowa, więc obarczona dużym ryzykiem błędu. Przewidywanie pogody na tak odległy termin jest niezwykle trudnie i wciąż - mimo wykorzystywania najnowszych technologii - nie zawsze się sprawdza.

Jest to orientacyjna, eksperymentalna prognoza pogody. Kolejne przewidywania mogą się od niej znacząco różnić. Warto więc na bieżąco śledzić najnowsze doniesienia pogodowe.

-----

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy