Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:22

7:03 17:40

14:2222:44

9°C
 • Zachmurzenie małe
 • Odczuwalna 7°C
 • Ciśnienie 1022 hPa
 • Wiatr ESE 11 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

57
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
146% normy
pm 10
115% normy
Jutro 20°C 6°C
Czwartek 18°C 7°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Święta będą białe? Prognoza pogody na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Jak co roku, wszyscy zadają sobie pytanie, czy w tym roku w końcu jest szansa na prawdziwie zimową aurę. Kiedy spadnie śnieg? Oto najnowsze prognozy na 24, 25 i 26 grudnia.

Wigilia

Według najnowszych prognoz w Wigilię - 24 grudnia - w całym kraju będzie pochmurno i zimno. Najwyższe temperatury spodziewane są wzdłuż zachodniej granicy kraju. We Wrocławiu, Zielonej Górze i w Szczecinie termometry pokażą 4 stopnie Celsjusza. W rejonie Poznania, Bydgoszczy i Gdańska - 3 kreski powyżej zera. 

W pozostałej części Polski chłodniej. W województwie łódzkim termometry pokażą 0 stopni. W rejonie Olsztyna, Białegostoku, Lublina i Kielc wystąpi mróz. Temperatura wyniesie tam - 1 stopnień Celsjusza.

W Wigilię w całym kraju spodziewane są opady deszczu, śniegu i deszczu ze śniegiem. 

Pierwszy dzień świąt

Reklama

W Boże Narodzenie (25 grudnia) spodziewane jest ocieplenie. W rejonie Szczecina termometry pokażą 7 kresek powyżej zera, w w okolicy Olsztyna, Białegostoku, Lublina, Wrocławia i Zielonej Góry - 6 stopni Celsjusza. W centralnej Polsce od 4 do 5 stopni. 

Najchłodniej będzie na Podkarpaciu. W Rzeszowie tylko 1 stopień powyżej zera.

Północno-zachodnią część kraju pokryją gęste chmury. Na pozostałym obszarze też pochmurno, na południu kraju możliwe przejaśnienia.

W centrum i na południu Polski możliwe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w Świętokrzyskiem i na Lubelszczyźnie marznącego deszczu. Na Warmii i Mazurach możliwe oblodzenia.

Drugi dzień świąt

W drugi dzień świąt (26 grudnia) utrzymają się podobne temperatury jak dzień wcześniej. Najwyższa temperatura - 6 stopni Celsjusza - spodziewana jest w rejonie Wrocławia i Zielonej Góry. Najzimniej będzie na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach. W rejonie Olsztyna i Białegostoku słupki rtęci zatrzymają się na 2 kreskach powyżej zera.

Nadal będzie pochmurno, ale na zachodzie kraju możliwe przejaśnienia. 

Na 26 grudnia synoptycy prognozują opady śniegu. Biały puch może spaść na południu kraju i na Podlasiu. W centralnej Polsce i na Pomorzu możliwe opady deszczu ze śniegiem. 

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama