Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:48

07:17 15:30

15:34 04:44

4°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1016 hPa
  • Wiatr W 18 km/h
61
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
161% normy
pm 10
135% normy
Jutro 2°C -1°C
Niedziela 1°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Stany alarmowe przekroczone na sześciu rzekach w Łódzkiem

Na sześciu rzekach w regionie łódzkim przekroczone są w środę stany alarmowe. Alarm przeciwpowodziowy ogłoszono w gminie Łęczyca, w Sulejowie i w Głownie. Hydrolodzy ostrzegają, że wysoki stan wód w rzekach regionu może się dalej utrzymywać.

Jak powiedział zastępca dyrektora Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi Arkadiusz Makoski, stany alarmowe przekroczone zostały na wodowskazach: Niechmirów na rzece Oleśnicy, w Mirkowie na Prośnie, w Sulejowie na Pilicy oraz na rzekach: Grabi w Grabnie, Luciąży w Kłudzicach i Czarnej w Dąbiu.

Reklama

Stany ostrzegawcze przekroczone zostały na ośmiu wodowskazach. W związku z wysokim stanem wody w rzekach alarm przeciwpowodziowy wprowadzono w gminie Łęczyca, w Sulejowie i w Głownie. W tej ostatniej miejscowości po opadach częściowo wystąpiły z koryt przepływające przez miasto rzeki Brzuśnia i Mroga. Poziom wody wzrósł także w trzeciej z miejscowych rzek - Mrożycy.

Sytuacja w rzekach regionu wymaga stałego monitorowania

Pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje w miastach Łęczyca i Poddębice, w powiecie poddębickim oraz w gminach: Gra Św. Małgorzaty, Wartkowice, Świnice Warckie, Zadzim oraz Pęczniew. - Sytuacja w rzekach regionu wymaga stałego monitorowania - dodał Makoski.

Według niego z prognoz hydrologicznych wynika, że w dalszym ciągu utrzymywać się będzie wysoki stan wód w rzekach Łódzkiego - zarówno w zlewni Warty, jak i Pilicy. W rejonie wystąpienia opadów burzowych, głównie na mniejszych ciekach i zlewniach zurbanizowanych, istnieje możliwość gwałtownych wzrostów stanów wody.

PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | zagrożenie powodziowe | rzeka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL