Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:48

7:11 17:29

16:472:56

9°C
 • Przeważnie słonecznie
 • Odczuwalna 11°C
 • Ciśnienie 1028 hPa
 • Wiatr N 4 km/h
 • Dla biegaczy
  7
  Bardzo dobre

  Bardzo dobra pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

43
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
103% normy
pm 10
73% normy
Jutro 12°C 3°C
Wtorek 8°C 4°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Stan podkrytyczny. Ostrzeżenie przed falą powodziową

W niedzielę rano na Wiśle na wysokości Sandomierza spodziewana jest fala powodziowa, woda osiągnie stany podkrytyczne. Od godz. 7 będzie tam w gotowości ponad tysiąc strażaków i policjantów. O aktualnej sytuacji poinformował szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz.

Sienkiewicz poinformował na sobotniej konferencji po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, że na Wiśle są obecnie dwie fale powodziowe, a trzecia jest spodziewana za kilka dni.

Reklama

- Krakowska jest niewielka i Kraków jest bezpieczny. Druga, która jest obecnie jest powyżej Krakowa, jest spodziewana w niedzielę. Według prognoz uformuje się też trzecia, słabsza, która pojawi się parę dni później i będzie niższa od dwóch poprzednich - wyjaśnił.

Sienkiewicz podkreślił, że przez wciąż padający deszcz sytuacja jest dynamiczna, dlatego pełne dane dotyczące wysokości drugiej fali spodziewanej w Sandomierzu spłyną w niedzielę rano.

- Stany alarmowe są przekroczone w 27 miejscach w Polsce, głównie w zlewni Wisły- mówił. - Spodziewamy się w okolicach środkowego biegu Wisły stanów podkrytycznych - dodał.

Stan podkrytyczny - jak wyjaśnił - oznacza, że stany wody nie przekroczą poziomu z 2010 roku, ale się "niebezpiecznie zbliżają do tego poziomu".

Szef MSW podkreślił, że została przygotowana operacja zabezpieczenia, w której weźmie udział ponad tysiąc osób - jednostki straży pożarnej i kilkuset policjantów, którzy będą mieć wsparcie wojska i helikopterów.

- O godz. 7 rano został określony termin gotowości wszystkich sił w okolicach Sandomierza i Tarnobrzegu - zapowiedział.

Na Podkarpaciu w sobotę rano alarm powodziowy nadal obowiązywał w ośmiu powiatach. W północnych powiatach regionu strażacy zakończyli umacnianie wałów, m.in. wzdłuż Wisły oraz w widłach Wisły i Sanu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje