Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:04

04:30 20:35

19:51 03:35

21°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 20°C
  • Ciśnienie 1011 hPa
  • Wiatr ESE 13 km/h
16
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
38% normy
pm 10
22% normy
Jutro 22°C 15°C
Piątek 28°C 15°C

Środa w jesiennej wersji. Burz też nie zabraknie

Dzień będzie wyjątkowo nieprzyjemny. Zrobi się chłodno i deszczowo, a lokalnie popada również deszcz ze śniegiem i śnieg. W najcieplejszym miejscu nie będzie więcej niż 13 stopni Celsjusza. W ciągu dnia pojawią się również burze. Sprawdź prognozę pogody na środę.

Pogodę w naszym kraju ukształtuje rozległy niż na południu. Od południowego wschodu napływa do nas front okluzji, który przyniesie do dużej części Polski opady i chłodne powietrze. W wielu miejscach kraju pogoda będzie nieprzyjemna - wynika z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Środa bardziej jesienna

Nocami wciąż w wielu miejscach kraju dają się nam we znaki przymrozki. Rano mroźnie było między innymi w Łebie, gdzie zanotowano -1,6 st. C. Najcieplej z kolei było w Rzeszowie: 7,3 st. C.

Środa będzie pochmurna, z opadami deszczu w wielu miejscach. Najmocniej popada na południu i wschodzie - tam suma opadów może sięgnąć 10-12 mm. Oprócz tego na krańcach wschodnich mogą też pojawić się burze.

Oprócz deszczu na terenach podgórskich, a także w Sudetach, Beskidach i Tatrach może padać deszcz ze śniegiem oraz sam śnieg. Miejscami w Tatrach i Beskidach pokrywa śnieżna może się zwiększyć o około 7 cm.

W ciągu dnia na ciepło nie ma co liczyć. Temperatury wyniosą przeważnie od 6 do 11 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na terenach podgórskich: od 2 do 5 st. C. Najcieplej będzie na krańcach wschodnich, jednak tam nie powinno być więcej niż 13 stopni.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty. Podczas burz porywy mogą osiągać prędkość do 60 km/h.

Pogoda wymagająca w całym kraju

W większości Polski trzeba się będzie pogodzić z niekorzystnymi warunkami. Będą one panować zwłaszcza na południu i wschodzie.

Na obojętne warunki biometeorologiczne można liczyć tylko rano na północnym zachodzie, jednak również tam z czasem staną się niekorzystne.

Sprawdź też: Potwór znad Rosji wywróci pogodę w Polsce do góry nogami. Tego nikt się nie spodziewał

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | IMGW | chłód | deszcz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy