Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:10

04:32 20:32

17:16 03:11

15°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 14°C
  • Ciśnienie 1011 hPa
  • Wiatr NW 9 km/h
14
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
34% normy
pm 10
20% normy
Jutro 28°C 16°C
Środa 26°C 15°C

Spore ochłodzenie i nieprzewidywalny niż. Kiedy spadnie śnieg?

Po kilku dniach z ociepleniem sięgającym nawet kilkunastu stopni, nad Polskę dotrą masy chłodniejszego powietrza znad Arktyki. Przyniesie to zmianę aury i pierwszy podmuch zimy. Spodziewane są nocne i poranne przymrozki, które miejscami mogą sięgnąć nawet minus 13 stopni. Synoptycy mówią także o pierwszych opadach śniegu, które mogą pojawić się nie tylko w górach.

Polskę, która przez ostatnie dni była pod wpływem wyżu znad Atlantyku, czeka zmiana aury i ochłodzenie. Pierwszy podmuch zimy spowoduje nadejście chłodniejszych mas powietrza, które pochodzą z niżu, który uformował się nad Skandynawią. To właśnie z tych obszarów do Polski nadejdzie ochłodzenie. Wraz z nim spodziewane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Miejscami mogą być obfite i uprzykrzyć życie kierowcom.

Mroźna noc

W nocy z poniedziałku na wtorek nad południe kraju przywędrują deszczowe chmury, które w górach spowodują opady śniegu. Spodziewane są one nie tylko w partiach szczytowych, ale także w dolinach, w których może pojawić się mróz. Nocą w górach temperatura może spaść nawet do minus 13 stopni

Reklama

Pochmurny wtorek i możliwe opady śniegu

We wtorkowy wczesny poranek na minusie będzie w większości regionów kraju, zarówno przy gruncie, jak i na wysokości 2 metrów. Na południowym wschodzie i wschodzie kraju spodziewane są od rana opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Ze względu na minusowe temperatury, na drogach może być ślisko

W północnych częściach kraju spodziewane są opady deszczu. W ciągu dnia ociepli się, ale nieznacznie. Na północnym wschodzie będzie tylko od 1 do 3 stopni, w dodatku deszcz może przechodzić miejscami w deszcz ze śniegiem i sam śnieg. W pozostałych regionach północnej Polski deszczowo. W ciągu dnia rozpogodzi się na południu i południowym zachodzie. Dzień w pozostałych częściach kraju będzie pochmurny. Spodziewane są przelotne opady deszczu, a na Podlasiu oraz w północnej części woj. lubelskiego także śniegu.

Poza tym pojawią się przejaśnienia, a na południu i południowym wschodzie większe rozpogodzenia, w górach do bezchmurnego nieba. Na termometrach przeważnie od 4 do 6 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie będzie wahać się od 1022 do 1024 hPa.

Możliwe intensywne opady śniegu pod koniec tygodnia

Kolejne dni mogą przynieść spore opady śniegu za sprawą nadejścia w okolicach weekendu układu niżowego znad południowej części kontynentu. Tego typu ośrodki baryczne są dość nieprzewidywalne i bogate w wodę, co w efekcie może doprowadzić do lokalnych śnieżyc.

Modele synoptyczne przewidują, że w niektórych miejscach opady mogą sięgnąć nawet 20 mm. Układ niskiego ciśnienia z południa Europy może nadejść w piątek i to wtedy można spodziewać się sporych opadów śniegu - m.in. na Śląsku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | śnieg | śnieżyce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama