Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:22

07:17 15:30

15:34 04:44

4°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1016 hPa
  • Wiatr W 18 km/h
61
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
161% normy
pm 10
135% normy
Jutro 2°C -1°C
Niedziela 1°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Śnieżyce w USA. Tysiące uziemionych samolotów

Kolejny atak zimy na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych uziemił tysiące samolotów i spowodował chaos na drogach. Wiele szkół i urzędów jest zamkniętych.

Śnieg i marznący deszcz skomplikowały życie mieszkańców kilkunastu stanów - od Teksasu po Nową Anglię. Miliony Amerykanów pozostały wczoraj w domach. W wielu miejscach pozamykano szkoły i biura. W stolicy USA Waszyngtonie nie działały urzędy federalne.

Ci, którzy wyjechali na drogi, często wpadali w tarapaty. W Kentucky na 2 autostradach na cały dzień utknęło ponad 600 samochodów, w tym około 300 ciężarówek. Linie lotnicze odwołały 6 tysięcy lotów.

Na lotnisku La Guardia w Nowym Jorku doszło do wypadku. Samolot Delta Airlines nie wyhamował na pasie i zatrzymał się dopiero na wale oddzielającym lotnisko od wód East River. Na szczęście nikt nie zginął. 24 osoby zostały lekko ranne.

Mrozy i opady śniegu są nietypowe dla Waszyngtonu o tej porze roku. Mieszkańcy miasta mają już dość nie tylko zimy ale i przedłużającego się sezonu grypowego.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje