Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 17:05

07:22 16:14

11:10 01:00

0°C
  • Zachmurzenie umiarkowane
  • Odczuwalna -4°C
  • Ciśnienie 1024 hPa
  • Wiatr NW 11 km/h
28
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
67% normy
pm 10
39% normy
Jutro 1°C 0°C
Poniedziałek 3°C 2°C

Śnieżyce w USA nie tak wielkie, jak się spodziewano

Nowy Jork zasypany śniegiem, ale nie tak bardzo, jak się obawiano. Życie w mieście powoli wraca do normy. Gorzej jest w Bostonie i innych rejonach Nowej Anglii.

Meteorolodzy zapowiadali największe w historii śnieżyce, a media wróżyły pogodowy Armagedon. Mieszkańcy Nowego Jorku ruszyli do sklepów po zapasy wody i pieczywa. Władze wprowadziły stan nadzwyczajny - unieruchomiono komunikację miejską, prywatnym samochodom zakazano wyjeżdżać na drogi.

Okazało się jednak, że wiele hałasu o nic. W rzeczywistości w Nowym Jorku spadło kilkanaście centymetrów śniegu. Nie doszło do katastrofy, jakiej się obawiano. Życie w sparaliżowanym mieście powoli wraca do normy.

Gorzej jest na północ od Nowego Jorku. W niektórych rejonach stanów Massachusetts i Connecticut spadło kilkadziesiąt centymetrów śniegu. Warunki na drogach są bardzo trudne. Około 15 tysięcy domów jest pozbawionych prądu.

Na szczęście to znacznie mniej niż się obawiano. W przeszłości śnieżyce na północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych potrafiły odciąć dostawy energii elektrycznej do setek tysięcy ludzi.

Reklama

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy