Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:23

07:22 16:14

11:10 01:00

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -4°C
  • Ciśnienie 1024 hPa
  • Wiatr NNW 11 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
51% normy
pm 10
28% normy
Jutro 1°C 0°C
Poniedziałek 3°C 2°C

Śnieżyce w USA. Najnowszy komunikat meteorologów

Kilkadziesiąt milionów Amerykanów czekających na Wschodnim Wybrzeżu USA na nadejście zapowiadanej przez meteorologów potężnej śnieżycy we wtorek rano mogło odetchnąć z ulgą - najnowsze prognozy są znacznie łagodniejsze niż te publikowane wcześniej.

Synoptycy ostrzegali dotychczas, że ok. 60 mln mieszkańców 12 stanów na wschodzie USA musi przygotować się na opady śniegu sięgające metra wysokości i wiatry wiejące z huraganową siłą.

Najnowsze prognozy nie są już tak pesymistyczne. Najbardziej dotknięty śnieżycą ma być region Nowej Anglii. W Bostonie, Providence i Nowym Jorku ma spaść ok. 50-60 cm śniegu, a w Filadelfii i środkowym New Jersey - ok. 15 cm.

Wcześniej zapowiadano, że apogeum burzy śnieżnej ma nadejść w nocy z poniedziałku na wtorek. Koło północy czasu lokalnego (godz. 6 w Polsce) śnieg jeszcze nie padał, ale wiał już bardzo silny, zwiastujący nadchodzącą śnieżycę wiatr. Oczekuje się, że w Nowym Jorku spadnie do wtorku rano nawet około 90 cm śniegu. Najobfitsze dotąd opady w tym mieście zanotowano podczas burzy śnieżnej 1 i 12 lutego 2006 roku. Spadło wtedy 68 cm śniegu.

Reklama

We wtorek wczesnym rankiem na Manhattanie padał lekki śnieg. Na skutek wprowadzenia zakazu ruchu samochodów ulicami jeździły głównie pługi śnieżne. Zapanowała niezwykła cisza; oprócz zwykłego zgiełku ruchu ulicznego zabrakło też odgłosów przelatujących nad miastem samolotów - pisze agencja AP w korespondencji z Nowego Jorku.

Służby Gwardii Narodowej w gotowości

Ponad 7,7 tys. przylotów i odlotów z lotnisk na północnym wschodzie USA odwołano z powodu warunków pogodowych, a wiele z nich przełożono aż na środę.

Poprzedniego dnia lekcje w szkołach skończyły się wcześniej, a wiele firm pozwoliło swym pracownikom szybciej wrócić do domu. Nieczynne są siedziby rządowych organizacji, podobnie jak teatry na Broadwayu. O godz. 23 przestało działać nowojorskie metro, nie jeździły autobusy, pozamykano mosty ma Manhattanie.

Na Wall Street nowojorska giełda działała w poniedziałek bez zakłóceń; zapowiedziano, że tak samo będzie we wtorek.

Miasta na Wschodnim Wybrzeżu postawiły w stan gotowości pługi śnieżne i solarki; w całym regionie w gotowości są też służby Gwardii Narodowej.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy