Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:05

04:22 20:58

21:34 04:14

17°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr SSW 7 km/h
38
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
92% normy
pm 10
61% normy
Jutro 25°C 13°C
Wtorek 20°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Śnieg znów paraliżuje Czechy

Po kilku dniach przerwy śnieg znów paraliżuje Czechy. Zablokowana autostrada D1 i pozrywane linie energetyczne - to efekty intensywnych opadów.

Od rana śnieg intensywnie pada na Wysoczynie i południu Moraw. Drogi wprawdzie są przejezdne, jednak w wielu miejscach nawierzchnia jest biała, a samochody poruszają się w rozjeżdżonych koleinach. Najgorsza sytuacja jest w połowie autostrady D1. Na 170 kilometrze drogi doszło do kilku wypadków samochodowych, które zablokowały ją w stronę Pragi. Policja informuje też o licznych kolizjach na drogach lokalnych. Na szczęście kierowcy starają się jeździć ostrożnie, więc obeszło się bez ofiar. 

W niektórych miejscach w ciągu zaledwie kilku godzin spadło ponad 15 centymetrów świeżego śniegu, który nie tylko utrudnia poruszanie się po drogach, ale także łamie gałęzie i zrywa linie energetyczne. 

Czeski Instytut Meteorologiczny ostrzega, że intensywne opady śniegu w centralnych regionach kraju potrwają co najmniej do wieczora. Mocno będzie sypać też na północy Czech, w pobliżu granicy z Polską. 

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama