Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:58

05:00 20:23

00:38 16:53

18°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr S 11 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
44% normy
pm 10
33% normy
Jutro 20°C 14°C
Czwartek 22°C 16°C

Śnieg w Tatrach. Pozostałe regiony czeka to samo

W Tatrach zima na całego! Na Kasprowym Wierchu sypie śnieg, w Zakopanem jest zaledwie kilka stopni powyżej zera, a w nocy temperatura może spaść nawet do minus 2 stopni. Zimno i deszczowo będzie w całej Polsce. W czwartek w niektórych regionach kraju możliwe są opady deszczu ze śniegiem.

Dziś intensywne opady deszczu spodziewane są na całym południu Polski. Na tym obszarze może spaść w ciągu najbliższej doby od 20 do nawet 40 litrów deszczu na każdy metr kwadratowy. Najmocniej ma jednak padać na Dolnym Śląsku. Tam lokalnie może spaść nawet do 50 litrów deszczu na metr. W związku z tym, w rejonie dopływów górnej i środkowej Odry możliwe są przekroczenia stanów ostrzegawczych. Najbardziej zagrożone podtopieniami są obszary leżące nad brzegami Nysy Kłodzkiej, Ślęzy, Bystrzycy, Kaczawy, górnego Bobru i Nysy Łużyckiej - ostrzegają hydrolodzy.

Reklama

Ochłodzenie przyjdzie w czwartek

Najchłodniej będzie jednak w czwartek. Termometry wskażą maksymalnie od 3 stopni Celsjusza w Białymstoku do 11 stopni Celsjusza w Szczecinie. Na chwile ze słońcem oraz rozpogodzenia można liczyć jedynie na północnym-zachodzie i północy kraju.

W pozostałych regionach duże zachmurzenie się utrzyma. W centrum i na południu kraju popada  deszcz. W Łódzkiem, na Lubelszczyźnie oraz na Mazowszu spodziewane są opady deszczu połączonego ze śniegiem.

Maciej Pałahicki

RMF/INTERIA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje