Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:26

07:31 16:03

12:01 01:23

1°C
  • Zachmurzenie małe
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 1004 hPa
  • Wiatr SSE 13 km/h
130
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo zła
pm 2.5
702% normy
pm 10
542% normy
Jutro 5°C 1°C
Sobota 5°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Śnieg w Hiszpanii, zima w Tatrach

Zima tuż tuż - w Tatrach na turystów czekają trudne warunki do uprawiania wspinaczki. W wyższych partiach szlaki są zmrożone, oblodzone i bardzo śliskie. Zimowo także w Hiszpanii - na Półwyspie Iberyjskim spadł śnieg.

W tym roku zima zawitała na Półwysep Iberyjski miesiąc wcześniej niż zwykle. Jeszcze dwa tygodnie temu w wielu regionach można się było opalać na plażach.

Reklama

Biało jest już w górach na północy Hiszpanii. Jednak śnieg spadł także w położonej nad Morzem Śródziemnym Walencji i w centralnych regionach kraju. Wiele dróg jest nieprzejezdnych, zaś wybierając się w góry, trzeba zabrać łańcuchy na koła. Ocieplenie ma przyjść w następny weekend, jednak synoptycy zastrzegają, że kąpiele w morzu i opalanie trzeba odłożyć do przyszłego lata.

Trudne warunki panują także w Bieszczadach. Weekendowe wyprawy utrudnia porywisty wiatr i drobne opady deszczu. Na Połoninie widoczność jest ograniczona zaledwie do 30 metrów. Choć temperatury dodatnie, turystów na bieszczadzkich szlakach jest niewielu.

Trudne warunki w Tatrach nie odstraszają turystów. Oblężenie przeżywa kolejka linowa na Kasprowy Wierch. Na wyjazd w górę czekać trzeba nawet cztery godziny. Wiadomo, że dziś już nie warto ustawiać się w kolejce.

RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy