Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:58

07:30 15:24

01:50 13:55

-1°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -5°C
  • Ciśnienie 1019 hPa
  • Wiatr ENE 13 km/h
49
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
117% normy
pm 10
76% normy
Jutro -3°C -5°C
Sobota -2°C -3°C

Śnieg w Beskidach. Trudne warunki na szlakach

Biały puch pokrył szczyty Beskidów. Ratownicy z Grupy Beskidzkiej GOPR informują, że w najwyższych partiach tych gór pojawiła się kilkucentyetrowa warstwa śniegu. Specjaliści ostrzegają, że miejscami na szlaku może być bardzo ślisko a lokalnie panują ujemne temperatury. Sprawdź, czy wystosowano ostrzeżenie dotyczące zagrożenia lawinowego w Beskidach.

W najwyższych partiach Beskidów pojawił się śnieg. Jak poinformowali w poniedziałek ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR, najwięcej białego puchu spadło w Babiej Górze, choć nie są to jeszcze znaczące ilości.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Niewielka pokrywa śnieżna

Z komunikatu GOPR dotyczącego rejonu Babiej Góry wynika, że pojawiła się tam "niewielka pokrywa śnieżna". W rejonie Markowych Szczawin grubość warstwy wynosi około 8 cm, a w partiach szczytowych góry jeszcze więcej. Ratownicy ostrzegają, że szlaki miejscami są "bardzo śliskie". Na szczycie temperatura wynosi -1 st. C, zaś prędkość wiatru wynosi 30 km/h.

W poniedziałek w Beskidach panuje chłód. Zarówno w okolicy Markowych Szczawin, jak też na Miziowej i Klimczoku utrzymuje się niewielki mróz. W tamtejszych dolinach temperatura jest dodatnia, choć wynosi nie więcej niż 4 stopnie Celsjusza.

Według ratowników z Grupy Beskidzkiej GOPR warunki na szlakach są trudne. W rejonie Pilska warstwa śniegu wynosi około 5 cm, na Klimczoku 4 cm, a na Hali Skrzyczeńskiej 1 cm.

Jednocześnie GOPR informuje, że śniegu w tym rejonie gór jest cały czas zbyt mało, żeby powodowało to zagrożenie lawinowe.

Jak wezwać pomoc w górach

Jeśli podczas wędrówki dojdzie do wypadku, należy wezwać pomoc. Z ratownikami GOPR można kontaktować się poprzez bezpłatny numer telefonu alarmowego: 985 albo 601 100 300.

Może cię zainteresować: Cyklon Debi przyniesie nam obfite deszcze, śnieżyce i porywisty wiatr. Będzie coraz zimniej

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | śnieg | góry | GOPR | Beskidy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama