Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:08

05:00 20:23

01:00 17:57

18°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr S 11 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
45% normy
pm 10
34% normy
Jutro 22°C 16°C
Piątek 19°C 15°C

Śnieg w Beskidach; na Babiej Górze zagrożenie lawinowe

Kilkanaście centymetrów śniegu spadło w środę w Beskidach. Ratownicy GOPR poinformowali, że warunki turystyczne w wyższych rejonach gór są trudne. Na Babiej Górze, najwyższej górze Beskidów, obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

Goprowcy z centralnej stacji grupy beskidzkiej w Szczyrku poinformowali, że najtrudniejsze warunki na szlakach występują powyżej schronisk, w rejonach szczytowych. Niżej są względnie dobre. W górach utrzymuje się niewielki mróz. W okolicach Babiej Góry i Pilska widoczność ograniczona jest do 50 m; wieje wiatr.

Po ostatnich opadach śniegu zagrożenie lawinowe występuje na północnych stokach Babiej Góry, głównie na stromych zawietrznych stokach, szczególnie na trawiastym podłożu i pod przełamaniami terenu. Obowiązuje tam pierwszy, najniższy jego stopień. Oznacza on, że pokrywa śnieżna jest dość stabilna, ale przy bardzo dużym obciążeniu na stromym terenie śnieg może ruszyć w dół.

Reklama

Synoptycy IMGW zapowiadają w najbliższych dniach spore ocieplenie. Na beskidzkich szlakach będzie jednak dość grząsko - ostrzega GOPR.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne