Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:53

07:10 17:31

17:45 06:35

10°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1018 hPa
  • Wiatr S 7 km/h
38
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
91% normy
pm 10
72% normy
Jutro 17°C 7°C
Piątek 10°C 5°C

Śnieg spadł w Beskidach. GOPR ostrzega

Śnieg pokrył górne partie Beskidów, ale na prawdziwą zimę trzeba jeszcze poczekać. "Przyroda wciąż jest jeszcze aktywna" - mówi nadleśniczy z Węgierskiej Górki Marian Knapek. Tymczasem GOPR ostrzega, że warunki turystyczne w górach są trudne.

"Igliwia nie zrzucił jeszcze modrzew. Skoro to się dzieje, to na ostrą zimę musimy jeszcze poczekać" - podkreśla w rozmowie z PAP nadleśniczy Knapek.

Jak dodaje, jesień jest czasem wzmożonych polowań wilków. W ostatnich dniach tropy drapieżnika leśnicy napotkali w rejonie Doliny Zimnika w Beskidzie Śląskim. "Na stałe lub przechodnio  na terenie naszego nadleśnictwa przebywa kilkanaście osobników - pojedyncze i dwie niewielkie watahy. Aby przetrwać zimę, są zmuszone do intensywnych polowań. Ich ofiarą pada zwykle od jednego do pięciu jeleni tygodniowo" - mówi Marian Knapek.

Reklama

Ostrzeżenie GOPR

Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR poinformowali, że warunki turystyczne w górach są trudne. Na szlakach leży mokry śnieg. Jest mglisto. Termometry pokazują temperatury oscylujące w pobliżu 0 stopni Celsjusza. 

Na północnych stokach Babiej Góry obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

Pierwsi narciarze na stokach

Sabina Bugaj z biura informacji turystycznej w Szczyrku poinformowała, że w weekend narciarze będą mogli zjeżdżać na Białym Krzyżu i na stoku w ośrodku Beskid Sport Arena w Biłej. 

W Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim trwają testy nowego systemu naśnieżania. Trasy zostaną tam otwarte w grudniu.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL