Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:31

04:46 20:17

04:55 20:00

12°C
  • Zachmurzenie umiarkowane
  • Odczuwalna 11°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr ESE 11 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
52% normy
pm 10
35% normy
Jutro 25°C 11°C
Czwartek 21°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Słoneczny weekend. Gwałtowna zmiana we wtorek

W niedzielę pogoda będzie sprzyjać długim, wiosennym spacerom. Na termometrach zobaczymy prawie 20 st. Na południu będzie jednak silnie wiało. O ostrzeżeniach przypomina Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Aura drastycznie zmieni się we wtorek. Temperatury spadną, będzie też deszczowo i pochmurnie.

Reklama

Po bardzo ciepłej i słonecznej sobocie nastała równie przyjemna niedziela. W całym kraju temperatury będą oscylować wokół 18-19 kresek. 

Reklama

Najchłodniejszym punktem na mapie ma być Wrocław - tam 17 st.

Przelotne opady możliwe w woj. pomorskim i zachodniopomorskim, a także na południu - w Małopolsce i na Śląsku. 

Będzie silnie wiało. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe pierwszego, najniższego stopnia. Obowiązują one od godz. 8 do wieczora na południowych krańcach woj. śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Prognozuje się tam wystąpienie silnego wiatru z południa o średniej prędkości od 25 do 35 km/h, w porywach do 75 km/h. 

Silny wiatr może pojawić się także na południu woj. opolskiego wzdłuż granicy z Czechami oraz na południowo-wschodnich obszarach woj. dolnośląskiego. 

O ostrzeżeniach przypomina Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. "Uważajcie! Na południu kraju będzie dziś bardzo mocno wiać. Ostrzeżenia 1. stopnia przed silnym wiatrem IMGW wydał dla południowych powiatów woj. śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego" - czytamy na Twitterze.

Do wpisu dołączono infografikę, w której przypomniano o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas wichury. To: pozostanie w domu lub - jeśli jest to niemożliwe - znalezienie odpowiedniego schronienia oraz wyłączenie gazu i prądu, aby ograniczyć ryzyko powstania pożaru. RCB przypomina także, że w przypadku silnego wiatru nie można parkować lub zatrzymywać się w pobliżu drzew, reklam szyldów i słupów trakcji energetycznej.

Wiatr może utrzymać się do jutra do rana. We wtorek na tym obszarze może również spaść śnieg.

Poniedziałek

Po weekendzie Polska podzieli się na pół. Wciąż ciepło będzie na południu i wschodzie kraju, natomiast na zachodzie i północy temperatury spadną.

IMGW prognozuje przymrozki w zachodniej i południowej części kraju. Instytut może ustanowić ostrzeżenia pierwszego stopnia przed niskimi temperaturami w woj. zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim i wzdłuż całej południowej granicy Polski.

Jedynie 7 st. pokażą w ciągu dnia termometry w Zielonej Górze, 9 st. będzie w Szczecinie. Na 12 kresek mogą liczyć mieszkańcy Gdańska, ale już Krakowa czy Rzeszowa na 17. Najcieplej, 18 st., będzie w Łodzi.

Od Zielonej Góry po Olsztyn opady deszczu.

Wtorek

Wtorek przyniesie pogorszenie pogody już w całym kraju. Niemal wszędzie przydadzą się parasole.

Na termometrach od 5 st. w Kielcach i Krakowie, do 10 st. w Szczecinie i Lublinie.

Na przejaśnienia będzie można liczyć w środę, ale zapowiada się jeszcze chłodniej.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama