Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:24

04:55 20:28

23:29 13:23

23°C
  • Częściowo słonecznie
  • Odczuwalna 24°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr SSE 11 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
46% normy
pm 10
36% normy
Jutro 25°C 15°C
Poniedziałek 22°C 13°C

Słonecznie i burze. Pogoda na piątek

Osoby, które wybrały się na wypoczynek w góry, muszą liczyć się w piątek z bardzo chłodnym porankiem. Na Podhalu 5 stopni, a miejscami nawet jeden stopień Celsjusza. Natomiast odpoczywający na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach powinni się spodziewać burz. Temperatura maksymalna w niektórych rejonach wyniesie 26 stopni Celsjusza.

Wczesnym rankiem, w najchłodniejszych godzinach ustępującej nocy na Podhalu będzie ok. 5 stopni, a w kotlinach górskich w okolicach Nowego Targu i Zakopanego nad ranem temperatura może spaść nawet do jednego stopnia Celsjusza. Później powietrze ogrzeją promienie Słońca.

- Piątkowy poranek przywita nas dużą ilością słońca, szczególnie w centralnej oraz zachodniej części Polski, lecz w trakcie dnia chmur będzie przybywać. Miejscami popada przelotny deszcz, a na Pomorzu Gdańskim oraz na Warmii i Mazurach możemy spodziewać się burz - podkreślił synoptyk IMGW Michał Ogrodnik.

Reklama

Nawet 26 stopni

Synoptyk wyjaśnił, że "podczas opadów przelotnych chmura się przemieszcza, popada 20-30 może 40 minut i zza chmur wyjdzie znów słońce".

W najcieplejszym momencie dnia na Podhalu oraz nad morzem będzie ok. 19 stopni Celsjusza. Na wschodzie od 23 do 24 stopni, na Zachodzie 25 - lokalnie nawet 26 stopni.

Wiatr będzie wiał słaby z południowego wschodu, lokalnie z północnego wschodu. Najsilniejsze porywy wiatru są spodziewane podczas burz i mogą osiągnąć do 65 km/h.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy