Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:45

04:24 20:57

13:21 00:30

18°C
  • Częściowo słonecznie
  • Odczuwalna 18°C
  • Ciśnienie 1018 hPa
  • Wiatr SSW 11 km/h
15
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
35% normy
pm 10
28% normy
Jutro 21°C 12°C
Sobota 22°C 12°C

Słonecznie, ale z możliwymi burzami i deszczem. Pogoda na niedzielę

Z upływem dnia będzie przybywało chmur. Na wschodzie i głównie południowym-wschodzie kraju pojawią się przelotne opady deszczu; niewykluczone burze - poinformowała w niedzielę synoptyk Grażyna Dąbrowska.

Jak przekazała synoptyk IMGW nie będą to intensywne burze, ale opady deszczu na tych obszarach mogą wynieść do 10 mm. W rejonie Karpat opady mogą być większe - do 15 mm. Po zachodzie słońca burze wraz z przelotnymi opadami mają zaniknąć.

Dąbrowska poinformowała, że w niedzielę w całym kraju ma być ciepło. - Od maksymalnie 24 st. C na wschodzie do maksymalnie 27 st. C na południu i miejscami na zachodzie jedynie nad morzem jest chłodniej i w rejonach podgórskich, gdzie temperatura wyniesie ok 19 st. C - wskazała.

Wiatr będzie wiał słabo, z północy. W konsekwencji nad morzem będzie zimniej.

Reklama

- W nocy powinno się rozchmurzyć w całym kraju. Być może na wschodzie i południowym-wschodzie chmur będzie nieco więcej. Tam będzie zanikający przelotny deszcz. Do rana w całym kraju powinno być bezchmurnie. Miejscami małe zachmurzenie. Pa południu and ranem szczególnie na obszarach przedgórza Sudeckiego i pogórza karpackiego pojawi się mgła. Będzie tam ograniczać widzialność do 300 m. - wskazała synoptyk.

W nocy najchłodniej będzie przed wschodem słońca. Na termometrach będzie od 8 st. C w rejonach podgórskich i na Pomorzu. Na przeważającym obszarze kraju będzie ok 10 st. Najcieplej na Ziemi Lubuskiej - 14 st. C. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy