Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:37

07:13 17:26

18:16 08:59

10°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr WSW 35 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
25% normy
pm 10
18% normy
Jutro 9°C 2°C
Niedziela 10°C 1°C

Słoneczna niedziela, ale w nocy mróz

Niedziela to kolejny słoneczny, ale dość chłodny dzień. W nocy na północnym wschodzie kraju spodziewane są cztery stopnie mrozu.

Niedziela będzie bardzo pogodna i bez opadów w całym kraju. Nad większością obszaru Polski będzie bezchmurnie, jedynie lokalnie zachmurzenie może wzrosnąć do małego lub umiarkowanego. W godzinach popołudniowych w Karpatach spodziewane jest zachmurzenie duże, jednak bez opadów.

- W niedzielę będzie słonecznie, ale raczej chłodno. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 9 do 14 stopni Celsjusza. Nieco cieplej będzie na Kujawach i w rejonie Zalewu Wiślanego, gdzie termometry mogą wskazać od 15 do 16 stopni. Z południa i południowego wschodu wiał będzie wiatr słaby i umiarkowany - zapowiedziała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska.

Reklama

Noc z niedzieli na poniedziałek na przeważającym obszarze kraju będzie bezchmurna. Tylko na południowym wschodzie i północnym zachodzie zachmurzenie może wzrosnąć do umiarkowanego lub dużego.

Na Podlasiu i Suwalszczyźnie mróz

Temperatura w nocy w większości kraju spadnie do minimum 2 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w zachodniej części Wybrzeża - około 6 stopni. Na Podlasiu i Suwalszczyźnie mróz - w nocy temperatura mierzona na wysokości dwóch metrów nad ziemią wyniesie minus 4 stopnie, a przy gruncie miejscowo może spaść nawet do minus dziewięciu.

Pierwsze zwiastuny zmiany pogody pojawią się w poniedziałek, gdy od zachodu zacznie wchodzić do Polski front chłodny z towarzyszącymi mu opadami deszczu.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama