Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:47

04:22 20:44

15:05 02:30

21°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 23°C
  • Ciśnienie 1021 hPa
  • Wiatr N 13 km/h
6
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
14% normy
pm 10
10% normy
Jutro 22°C 10°C
Czwartek 26°C 11°C

Śląskie: Groźny wypadek. Złamane drzewo spadło na ludzi

Groźny wypadek w Międzybrodziu Żywieckim (woj. śląskie). Drzewo powalone przez porywisty wiatr spadło na ludzi. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala z urazem głowy i nogi.

Ochotnicza Straż Pożarna w Międzybrodziu Żywieckim otrzymała zgłoszenie o wypadku około godz. 11.30 w niedzielę. Ze zgłoszenia wynikało, że drzewo przewróciło się na ludzi przy ulicy Spacerowej.

"Na miejscu zastaliśmy dwie osoby poszkodowane. Jednak z urazem głowy, a druga z urazem nogi. Pierwsze dwa zastępy rozpoczęły udzielanie pomocy poszkodowanym, a trzeci zabezpieczał miejsce zdarzenia" - podali strażacy.

Mieszkańcy zatamowali krwotok

Do wypadku doszło na niewielkiej przystani na brzegu rzeki Soły, na odcinku między sztucznymi jeziorami: Międzybrodzkim i Żywieckim.

Na miejsce przyjechały dwie karetki pogotowia ratunkowego oraz policja i technicy policyjni. Oprócz trzech zastępów strażaków z Międzybrodzia dojechały także dwie samochody Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Żywcu. 

Reklama

"Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców, którzy rozpoczęli udzielanie pomocy, tamując silny krwotok oraz krótkiemu czasowi dojazdu naszych zastępów, udało się szybko opatrzyć poszkodowanego i przekazać zespołom ratownictwa medycznego" - napisali strażacy z Międzybrodzia, apelując o unikanie przebywania w sąsiedztwie niebezpiecznych lub przechylonych drzew i nadłamanych gałęzi.

Czytaj również: Zerwane dachy, zniszczone łodzie na jeziorach. Skutki wichur i burz

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

Polsat News

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy