Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:45

06:34 18:17

18:05 03:20

12°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr E 13 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
45% normy
pm 10
30% normy
Jutro 17°C 10°C
Czwartek 15°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Silny wiatr na północy, zawieje śnieżne w górach. IMGW ostrzega

IMGW wydał w środę wieczorem ostrzeżenia dla północnej i południowej Polski. Na północy będzie wiał silny wiatr, w górach grożą zawieje śnieżne. Na tych terenach wystąpi też oblodzenie.

IMGW wydał w środę wieczorem ostrzeżenia dla większości województw północnej i południowej Polski. W nocy temperatura w całym kraju spadnie poniżej zera. Na południu termometry wskażą nawet minus 10 stopni Celsjusza. 

Reklama

Synoptycy prognozują, że w południowych regionach Polski spadnie do 50 centymetrów śniegu. Z kolei nad morzem prędkość wiatru może osiągnąć nawet 90 kilometrów na godzinę. Wichurom będą towarzyszyły opady deszczu i śniegu.

Nad ranem marznące opady mogą spowodować duże oblodzenie zarówno w północnych, jak i południowych regionach kraju.

Wszystkie ostrzeżenia obowiązują do czwartku, 3 stycznia.

Ostrzeżenia IMGW

W woj. zachodniopomorskim ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem obowiązują we wszystkich powiatach nadmorskich.

W woj. pomorskim ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem i pierwszego stopnia przed oblodzeniem obowiązują w powiatach wejherowskim, puckim, nowodworskim, w Gdyni, Sopocie i Gdańsku. Alert pierwszego stopnia dotyczący silnego wiatru i oblodzenia obowiązuje w Słupsku i w powiatach słupskim, lęborskim, kartuskim, gdańskim, tczewskim, malborskim, sztumskim i kwidzyńskim. Natomiast alert dotyczący samego oblodzenia dotyczy powiatów starogardzkiego, kościerskiego, chojnickiego, człuchowskiego i bytowskiego.

W woj. warmińsko-mazurskim ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem wydano dla całego województwa oprócz trzech powiatów wschodnich.

W woj. kujawsko-pomorskim w części środkowej i północnej obowiązuje alert pierwszego stopnia dotyczący oblodzenia.

W woj. dolnośląskim ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem obowiązują w całym województwie oprócz powiatów przygranicznych oraz Wrocławia i powiatów trzebnickiego, milickiego i oleśnickiego.

W woj. opolskim i śląskim ślisko będzie wszędzie oprócz północny. Ponadto w powiatach cieszyńskim, Bielsku-Białej, bielskim oraz żywieckim obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu, zaś pierwszego stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Ostrzeżenia te obowiązują też w południowej części woj. małopolskiego oraz we wszystkich powiatach przygranicznych woj. podkarpackiego.

W woj. małopolskim w części północnej i środkowej IMGW wydał alert pierwszego stopnia dotyczący oblodzenia, podobnie w północnej i środkowej części woj. podkarpackiego.

Czytaj również: Wichury i zamiecie śnieżne. Tysiące osób bez prądu

280 interwencji na Pomorzu

W środę do godzin wieczornych na terenie woj. pomorskiego straż pożarna interweniowała już 280 razy, usuwając skutki silnego wiatru.

O liczbie interwencji poinformował rzecznik prasowy pomorskiej straży pożarnej st. kpt. Łukasz Płusa. Dane te dotyczą akcji strażackich związanych ze złą pogodą od godziny 8.00 we wtorek, 1 stycznia, do godziny 21.00 w środę, 2 stycznia.

Najwięcej zdarzeń - 40 - odnotowano w Gdańsku, w powiatach wejherowskim i w puckim - po 34 oraz w powiatach słupskim i kartuskim - po 25.

Wody powyżej stanów alarmowych

IMGW wydało też w środę wieczorem ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.  

Ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia oznacza, że poziomy wody - obserwowane lub prognozowane - są powyżej stanów alarmowych.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach -> kliknij!

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne