Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:22

06:14 18:46

18:01 01:06

16°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 15°C
  • Ciśnienie 1010 hPa
  • Wiatr W 9 km/h
42
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
102% normy
pm 10
76% normy
Jutro 13°C 7°C
Niedziela 12°C 6°C

Silny wiatr. IMGW wydał ostrzeżenie

W środę w nocy Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem w województwie zachodniopomorskim. Synoptycy ostrzegają również przed wahaniem poziomu wód na Wybrzeżu Wschodnim.

Jak podaje IMGW, alerty pierwszego stopnia obowiązują do godz. 7 rano w czwartek. Wiatr będzie wiał z zachodu i południowego zachodu, a jego średnia prędkość wyniesie od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 80 km/h.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy się spodziewać niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Mogą wystąpić utrudnienia wynikające z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnienia spowodowane utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłócenia w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania.

Reklama

Ostrzeżenie hydrologiczne na Bałtyku

 

W środę w nocy IMGW wydał również ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia o możliwym przekroczeniu stanów wód przy wschodniej strefie brzegowej Bałtyku oraz w rejonie Zatoki Gdańskiej. Obowiązuje ono do godz. 9 rano w czwartek.

"W związku z prognozowaną sytuacją hydrologiczno-meteorologiczną na Wybrzeżu Wschodnim prognozowane są wahania stanów wody w strefie stanów wysokich, lokalnie w rejonie Zatoki Gdańskiej powyżej stanów ostrzegawczych" - napisano w komunikacie.

IMGW zaleca śledzenie komunikatów pogodowych. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje