Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:29

07:28 15:25

10:04 17:09

0°C
  • Lekkie opady śniegu
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr E 9 km/h
46
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
110% normy
pm 10
75% normy
Jutro 0°C -4°C
Wtorek -3°C -8°C

Silny wiatr i opady deszczu. Prognoza pogody

Po wietrznym poniedziałku przyszedł równie wietrzny i ponury wtorek. Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej w związku z silnymi podmuchami wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla mieszkańców południowej i zachodniej części kraju. W kolejnych dniach pogoda powinna się poprawić.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami w środkowej części kraju. Przez cały dzień spodziewane są opady deszczu, a także - w woj. lubelskim, pomorskim, śląskim, dolnośląskim,  łódzkim, a także warmińsko-mazurskim opady deszczu ze śniegiem. Podobnie od rana jest w Krakowie, gdzie trudne warunki dają się we znak kierowcom.

Tak jak w poniedziałek będzie silnie wiało. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia, a także dla części województw zmienił stopień alertu na drugi.

Ostrzeżenia drugiego stopnia w związku z silnymi podmuchami wydano tuż po godz. 9.30 dla części woj. małopolskiego, świętokrzyskiego oraz całego woj. podkarpackiego.

Reklama

W tych miejscach, jak podaje IMGW, przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 85 km/h z zachodu. Przejściowo do godziny 13 mogą wystąpić krótkotrwałe porywy do 100 km/h związane z frontem atmosferycznym.

Na pozostałym terenie Małopolski oraz Ziemi Świętokrzyskiej, a także w woj. łódzkim, śląskim, opolskim, dolnośląskim, wielkopolskim, lubuskim, zachodniopomorskim oraz w części woj. kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia. Tam powieje z prędkością od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do nawet 90 km/h, z zachodu.

Od 3 st. w Olsztynie, do 6 w Krakowie, Szczecinie, Zielonej Górze i Wrocławiu.

Środa, 12 lutego

W środę wiatr umiarkowany, ale dość silny, w całym kraju porywisty, zachodni. Na przeważającym obszarze kraju porywy do 65 km/h, na wybrzeżu do 85 km/h, wysoko w górach do 110 km/h. Tam też zawieje i zamiecie śnieżne.

Parasole przydadzą się jeszcze mieszkańcom zachodniej i północnej części kraju.

Temperatury podobne jak we wtorek. Maksymalnie 6 st. we Wrocławiu i Szczecinie.

Czwartek, 13 lutego

W czwartek temperatury na zachodzie wzrosną do 7 kresek. W pozostałej części kraju słupki rtęci będą oscylować wokół 3,4 st.

Raczej bez opadów. Jedynie w Gdańsku deszcz ze śniegiem.

W piątek niestety deszczowa aura znów da o sobie znać.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL