Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:55

07:15 17:24

18:37 10:11

7°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr WNW 33 km/h
7
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
17% normy
pm 10
12% normy
Jutro 10°C 1°C
Poniedziałek 12°C 3°C

Silny mróz na południu Polski. Prognoza

W nocy z wtorku na środę na południu Polski temperatura minimalna wyniosła od -18 do -13 stopni Celsjusza. Lokalnie odnotowano na termometrach -22 stopnie - informuje IMGW. W ciągu dnia utrzyma się mróz.

W środę mróz utrzyma się w całym kraju. Na wschodzie Polski termometry pokażą około -5 stopni Celsjusza, a na zachodzie -2 stopnie.

Najzimniej będzie na południu. Jak prognozuje IMGW, na terenach podgórskich w województwie dolnośląskim w ciągu dnia temperatura wyniesie od -7 do -5 stopni, a na południowych krańcach województwa małopolskiego od -8 do -6 stopni. Lokalnie termometry mogą pokazać -12 kresek poniżej zera. 

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem dla dwóch województw.

Alert dotyczy wschodniej i centralnej części woj. warmińsko-mazurskiego oraz całego woj. podlaskiego oprócz powiatu siemiatyckiego.

Reklama

Na tym obszarze temperatura minimalna w nocy wyniesie od -15 st. do -12 st., lokalnie do -18 st. Temperatura maksymalna w dzień będzie się wahać od -10 st. do -7 st. Średnia prędkość wiatru osiągnie od 5 km/h do 10 km/h.

W nocy ze środy na czwartek spodziewane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północy i zachodzie. W centrum, na wschodzie i południu kraju okresami wystąpią słabe opady śniegu. 

W nocy temperatura spadnie do -14 stopni na północnym wschodzie, około -10 i -8 stopni w centrum i do -6 stopni nad morzem. Na Podhalu termometry mogą pokazać do -18 kresek poniżej zera. 

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama