Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:19

07:16 15:30

23:59 14:03

1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -4°C
  • Ciśnienie 993 hPa
  • Wiatr W 20 km/h
38
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
92% normy
pm 10
62% normy
Jutro 4°C 0°C
Poniedziałek 2°C -2°C

Silny mróz i marznące opady. IMGW ostrzega południowe regiony Polski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w środę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem w górach w Małopolsce i na Podkarpaciu oraz opadami marznącymi na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku.

IMGW podaje, że ostrzeżenie przed mrozem dotyczy w Małopolsce i na Podkarpaciu powiatów górskich i obowiązuje w nocy ze środy na czwartek.

Prognozuje się tam lokalnie temperaturę minimalną od -16 st. C. do -14 st. C. Wiatr o średniej prędkości do 10 km/h.

Z kolei opady marznące pojawią się na terenie województwa opolskiego oraz we wschodnich powiatach dolnośląskiego. Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydane dla tych okolic będą obowiązywały przez cały dzień w środę. Prognozuje się tam słabe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź.

Reklama

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

IMGW przypomina o przestrzeganiu wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia oraz o dostosowaniu swoich planów do warunków pogodowych. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama