Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 17:57

07:25 16:11

02:08 11:46

3°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -5°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr W 24 km/h
39
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
94% normy
pm 10
57% normy
Jutro 3°C 1°C
Piątek 3°C -2°C

Silny mróz i burze śnieżne. IMGW wydał pierwsze ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia przed silnym mrozem i intensywnymi opadami śniegu. Bardzo niskich temperatur mogą się spodziewać mieszkańcy południowej części woj. małopolskiego, gdzie miejscami termometry pokażą ok. -15°C. Z kolei w środkowej części Pomorza spodziewane są intensywne opady śniegu.

To pierwsze w tym sezonie ostrzeżenia przed silnym mrozem, które Instytut wydał dla południowej części woj. małopolskiego i podkarpackiego. Temperatura minimalna w nocy w tych rejonach wyniesie lokalnie około -15°C. Wiatr o średniej prędkości od 1 do 10 km/h.

Po porannych burzach śnieżnych w północnej części Polski, gdzie występował porywisty wiatr, a śnieg ograniczał widoczność do 500 m, synoptycy przewidują w dalszej kolejności złą aurę pogodową. Wydano ostrzeżenie I stopnia przed intensywnymi opadami śniegu.

- Na Kaszubach i Pomorzu Gdańskim może spaść miejscami do 8 cm śniegu - powiedział synoptyk IMGW Michał Ogrodnik. 

Reklama

W piątek należy się spodziewać umiarkowanego wiatru, który chwilami będzie porywisty. - W centrum osiągnie w porywach do 55 km/h, z kolei nad morzem nie powinien przekroczyć 65 km/h - przekazał synoptyk IMGW. W ciągu dnia na przeważającym obszarze temperatura wyniesie do 3 stopni Celsjusza, z kolei na Podhalu nie powinna spaść poniżej -2 stopni.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia na Androida »

Gdzie można spodziewać się śniegu?

W piątek na południu, zachodzie i w centrum kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Z kolei na północy chmury niemal całkowicie przykryją niebo. W pasie od Pomorza sięgając nad Warmię i Mazury, a także w północnej części kujawsko-pomorskiego spodziewane są opady śniegu, które miejscami mogą mieć charakter umiarkowany, ale także intensywny. Po południu lokalnie śnieg zamieni się w deszcz, ale takie zjawisko wystąpi w niewielkim stopniu w zachodniej części Pomorza. 

Po południu mieszkańcy Podlasia oraz północnej części woj. mazowieckiego mogą spodziewać się opadów śniegu. Dla reszty kraju synoptycy nie przewidują opadów. Lokalnie możliwe są przejaśnienia. 

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama