Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:42

7:37 15:55

0:062:00

2°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna 3°C
 • Ciśnienie 1004 hPa
 • Wiatr N 4 km/h
 • Dla biegaczy
  1
  Fatalne

  Lepiej nie wychodź z domu

 • Dla reumatyków
  6
  Umiarkowe

  Warunki atmosferyczne dobre, umiarkowane ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

12
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
28% normy
pm 10
20% normy
Jutro 5°C 1°C
Piątek 3°C -5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

"SE": Górale ostrzegają przed srogą zimą

Tegoroczna zima będzie sroga i nadejdzie bardzo szybko. Śniegiem ma sypnąć już pod koniec października. Przynajmniej tak twierdzą górale z Zakopanego. O fatalnych prognozach informuje poniedziałkowy "Super Express".

Na czym górale opierają swoje przewidywania? Jeśli chcą sprawdzić, co nas czeka w pogodzie, obserwują swoje zwierzęta. "Popatrzcie tylko na mojego konia, już ma zimową sierść, bo wcześnie zrzucił letnią. To oznacza, że nadciąga mroźna zima. Zresztą wysoko w górach już spadł śnieg. W ostatnim tygodniu października zacznie sypać i temperatura może spaść poniżej zera" - przekonuje w rozmowie z "Super Expressem" Mateusz Gąsienica z Zakopanego.

Reklama

Jeśli pogodowy scenariusz górali istotnie się sprawdzi, musimy odpowiednio się zabezpieczyć, bo ich zdaniem na ocieplenie możemy liczyć dopiero pod koniec lutego. Najbardziej mroźnym miesiącem ma być grudzień  - ostrzegają. Wtedy temperatura ma spaść poniżej 20 stopni Celsjusza.

Co ciekawe, przewidywania górali są zbieżne z prognozami amerykańskich meteorologów. Oni również twierdzą, że śnieg we wschodniej części Europy może spaść już nawet w połowie października, a mrozy chwycą już w listopadzie i w kolejnych miesiącach ostro ścisną.

Czy te złowieszczo brzmiące prognozy się sprawdzą? To pokaże czas. Na razie pewne jest to, że w górach istotnie śnieg już się pojawił, co możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach:Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL