Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:38

04:34 20:49

16:29 00:18

30°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 32°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr SE 22 km/h
22
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
54% normy
pm 10
31% normy
Jutro 29°C 18°C
Czwartek 28°C 16°C

Ruszają zmiany w pogodzie. W piątek poczujemy różnicę

Koniec z nieprzyjemną pogodą. Wyż Claudio przynosi nam ukojenie i wyraźną poprawę warunków. Burze praktycznie znikną z Polski, choć mogą się jeszcze lokalnie objawić na północy. Synoptycy nie wydali żadnych alertów. Na południu ociepli się do 24 stopni Celsjusza. Sprawdź prognozę pogody na piątek.

Pogoda w czwartek wieczorem nie była najlepsza, zwłaszcza w zachodniej części Polski. W piątek sytuacja się poprawi, dzięki wyżowi Claudio, który usadowił się na południe od Polski. Choć miejscami może jeszcze popadać, a lokalnie nawet zagrzmi, to Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie wydał żadnego alertu pogodowego.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Pogoda w piątek zmienia się na lepsze

Dzień będzie pogodny i spokojny, chociaż miejscami, zwłaszcza na południu i północy kraju, czasem może być pochmurnie. Tam może też popadać słaby deszcz. Jedynie na Wybrzeżu lokalnie mogą wystąpić słabe burze. W większości kraju nie będzie się czego obawiać:

"Dziś pogoda zapowiada się spokojnie. Nie są prognozowane żadne groźne zjawiska pogodowe i nie obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne" - czytamy na profilu IMGW na Facebooku.

Jak informuje IMGW najchłodniej będzie nad morzem, gdzie termometry pokażą około 18 st. C. W większości kraju w ciągu dnia temperatury wyniosą od 20 do 22 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na południu, gdzie może być nawet 24 st. C.

Nie powieje zbyt mocno, jedynie nad morzem wiatr może być okresami dość silny i w porywach osiągać prędkość do 55 km/h, a w trakcie burz do 65 km/h. Mocniej może też powiać w Sudetach i Karpatach, odpowiednio: do 60 i 65 km/h.

Gdzie jest burza w piątek? Tylko na północy

Jedyne burze, jakie mogą się pojawić w ciągu dnia, wystąpią na północnych krańcach Polski, praktycznie przy samym brzegu morza. Mogą się pojawić już rano.

Tym zjawiskom może towarzyszyć przelotny deszcz i suma opadów może sięgnąć 15 mm. Same burze będą słabe, choć lokalnie mogą przynieść drobny grad i nieliczne wyładowania.

Pogoda z korzystnymi zmianami

Rano warunki będą niekorzystne na wschodzie i południowym wschodzie, jednak z upływem czasu osłabną do obojętnych, a wieczorem poprawią się nawet do korzystnych.

Na północnym zachodzie z kolei początkowo będziemy mieli do czynienia z obojętnymi warunkami, które wieczorem również staną się korzystne. Tego typu warunki będą panowały przez większość dnia w pozostałych częściach Polski.

Zobacz też: Motyle żyją tylko jeden dzień? Zobaczmy co na ten temat mówi nauka 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy