Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:37

07:15 16:24

13:33 06:54

3°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -5°C
  • Ciśnienie 1008 hPa
  • Wiatr NW 28 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
26% normy
pm 10
14% normy
Jutro 1°C -3°C
Sobota 1°C -9°C

RMF24: W Tatry wraca… zima

Uwaga turyści! Od czwartku w Tatry wraca zima. Synoptycy zapowiadają spore ochłodzenie - w Zakopanem temperatura spadnie do zaledwie kilku stopni powyżej zera, a wysoko w górach spodziewany jest mróz i opady śniegu.

Słowaccy ratownicy już w środę wydali specjalne ostrzeżenie dla turystów. Po południowej stronie Tatr pierwsze opady śniegu pojawiły się bowiem już dzień wcześniej po południu.

Wybierający się na weekend w góry powinni więc przygotować się na typowo zimowe warunki turystyczne. Wysoko w Tatrach wciąż jest sporo śniegu, który nie stopniał jeszcze po zimie, a w najbliższych dniach pojawi się świeża warstwa białego puchu.

- Idąc w góry, nawet latem trzeba mieć ze sobą ciepłe rzeczy, ale tym razem trzeba będzie rzeczywiście porządnie się ubrać i zabrać ekwipunek konieczny do poruszania się po śniegu - podkreśla ratownik dyżurny TOPR Krzysztof Długopolski.

Reklama

W najbliższym czasie turyści nie powinni wychodzić w wyższe partie Tatr bez raków i czekana. Oziębienie i opady śniegu przewidywane są nawet do poniedziałku.

Maciej Pałahicki

Informacja własna

RMF24.pl
Dowiedz się więcej na temat: Tatry | zima

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy