Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:53

07:17 15:30

15:34 04:44

4°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1016 hPa
  • Wiatr W 18 km/h
61
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
161% normy
pm 10
135% normy
Jutro 2°C -1°C
Niedziela 1°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

RMF24: Śnieżyca paraliżuje ruch na zakopiance

Śnieżyca uprzykrza życie kierowcom podróżującym zakopianką pomiędzy Rabką a Nowym Targiem. Są samochody, które nie radzą sobie w takich warunkach i poruszają się z prędkością kilku kilometrów na godzinę.

Od strony Krakowa utworzył się kilkukilometrowy korek. Także od strony Zakopanego kierowcy zaczynają mieć problemy, ponieważ tiry mają kłopot z podjazdem w Nowym Targu. 

Reklama

Piaskarki niestety również utknęły w korkach i nie mogą odśnieżyć oraz posypać najtrudniejszych odcinków drogi. 

IAR z kolei informuje, że w nocy wystąpią śnieżyce, gołoledź i mgły. Od zachodu kraju postępuje odwilż, a wraz z nią deszcze i roztopy. Ale na krańcach wschodnich i terenach górzystych nadal zima. Opady śniegu będą tam jeszcze intensywne.

Na wschodzie opady śniegu spowodują przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm, na Pogórzu Karpackim do 10 cm, w Karpatach - do 15 cm. Na pozostałym obszarze opady śniegu, deszczu ze śniegiem, miejscami marznącego deszczu powodującego gołoledź. W całym kraju widzialność ograniczona, w opadach śniegu i silnych zamgleniach miejscami do 1 km, gdzieniegdzie w mgłach do 200 m. Mgły będą utrudniać jazdę kierowcom jeszcze jutro w godzinach porannych, głównie na północnym-zachodzie.

Maciej Pałahicki

RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy